Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 11:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 11:48

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere - PL 124/2019 - Timp dezbatere
PL 124/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.9/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii, precum și pentru modificarea art.58 alin.(1) din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:216 97 45 20 15 10 8 4 14 3
- voturi pentru (DA):169 95 21 14 1 10 8 3 14 3
- voturi împotrivă (NU):45 2 23 5 14 - - 1 - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Banias Mircea Marius PRO România DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Csoma Botond UDMR NU
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PNL NU
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Tinel PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Hărătău Elena PNL NU
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PRO România DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ionescu George PNL NU
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Kelemen Hunor UDMR NU
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Mareș Mara PNL NU
111. Marica Petru-Sorin PRO România DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mircea Florin PSD DA
117. Mocioalcă Ion PRO România DA
118. Moise Costin-Sebastian PMP DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Movilă Petru PMP DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai PRO România DA
130. Olteanu Daniel ALDE DA
131. Oprea Dumitru PNL DA
132. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
133. Oros Nechita-Adrian PNL NU
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PRO România DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
144. Petric Octavian PRO România DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
154. Preda Cezar-Florin PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL DA
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Romanescu Cristinel PNL NU
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
172. Sefer Cristian-George PSD DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Stancu Florinel PRO România DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Szabó Ödön UDMR NU
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șișcu George PNL DA
187. Șotcan Theodora PSD DA
188. Șova Lucian PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL DA
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Ion PNL DA
192. Tabugan Ion ALDE DA
193. Teacă Alexandru PMP DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Terea Ioan PSD DA
196. Tîlvăr Angel PSD DA
197. Todor Adrian PSD DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Țachianu Marian PSD DA
203. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
204. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
205. Varga Glad-Aurel PNL NU
206. Vasilică Radu Costin PSD DA
207. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
208. Velcea Nicolae PSD DA
209. Vișan George-Gabriel PSD DA
210. Vîrză Mihăiță PSD DA
211. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Zainea Cornel USR DA
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 2:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro