Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 12:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 12:03

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:286 123 65 26 13 15 12 12 17 3
- voturi pentru (DA):283 122 65 26 11 15 12 12 17 3
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
18. Banias Mircea Marius PRO România DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian PSD DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chiriac Viorel PSD -
59. Cioabă Petre PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
75. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
76. Culeafă Mihai PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dan Nicușor Daniel USR DA
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
84. Dobre Victor Paul PNL DA
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Damian PRO România DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PNL DA
106. Georgescu Laura PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Ghilea Găvrilă PNL DA
114. Gilia Claudia PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PRO România DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ioniță Antoneta PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PRO România DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Mînzatu Roxana PSD DA
152. Mocanu Adrian ALDE DA
153. Moise Costin-Sebastian PMP DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Movilă Petru PMP DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai PRO România DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olteanu Daniel ALDE DA
171. Oprea Dumitru PNL DA
172. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pașcan Emil-Marius PMP DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petcu Toma-Florin ALDE DA
182. Petrea Gabriel PRO România DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Petric Octavian PRO România DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
186. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
187. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
188. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
189. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Georgian PRO România DA
192. Pop Tudor Rareș USR DA
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
195. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
218. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
219. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
232. Stan Viorel PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
234. Stancu Florinel PRO România DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șarapatin Elvira PSD DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Șovăială Constantin PNL DA
248. Ștefan Corneliu PSD DA
249. Ștefan Ion PNL DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion ALDE DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Teacă Alexandru PMP DA
254. Teiș Alina PSD DA
255. Terea Ioan PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Todor Adrian PSD DA
258. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
259. Toma Ilie PSD DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Tripa Florin-Dan PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Țachianu Marian PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vasile Daniel Minoritati DA
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
274. Velcea Nicolae PSD DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vișan George-Gabriel PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL DA
278. Vîrză Mihăiță PSD DA
279. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
280. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Vosganian Varujan ALDE DA
283. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 septembrie 2020, 14:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro