Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:23 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:23

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 18
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:263 113 69 23 11 11 9 12 10 5
- voturi pentru (DA):2 - - 1 - 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):259 112 69 22 11 10 9 11 10 5
- abțineri:2 1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
20. Bănicioiu Nicolae PRO România NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Birchall Ana PSD NU
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Bontea Vlad PSD NU
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran-Voinea Ioana PSD NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
42. Budăi Marius-Constantin PSD NU
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PNL NU
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE NU
49. Căciulă Aurel PSD NU
50. Călin Ion PSD NU
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
52. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
54. Cherecheș Florica PNL NU
55. Cherecheș Viorica PNL NU
56. Chiriac Viorel PSD NU
57. Cioabă Petre PSD NU
58. Ciocan Dan PSD NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Cobuz Maricela PSD NU
64. Cocoș Vasile PSD NU
65. Codreanu Constantin PMP NU
66. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
67. Cosma Lavinia-Corina USR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Cristache Cătălin PMP NU
70. Csép Éva-Andrea UDMR NU
71. Csoma Botond UDMR NU
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
73. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
74. Culeafă Mihai PNL NU
75. Cupă Ion ALDE NU
76. Cupșa Ioan PNL NU
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD NU
80. Dîrzu Ioan PSD NU
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
84. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
85. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dunava Costel Neculai PSD NU
89. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
90. Farago Petru UDMR NU
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
93. Florea Damian PNL NU
94. Florea Oana-Consuela PSD NU
95. Floroiu Ionel PSD Abținere
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
97. Furic Iarco Minoritati NU
98. Furtună Mirela PSD NU
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
100. Gavrilă Camelia PSD NU
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
103. Găină Mihăiță PNL NU
104. Georgescu Laura PSD NU
105. Georgescu Nicolae PSD NU
106. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghe Tinel PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan PNL NU
110. Gherman Dumitru PSD NU
111. Ghilea Găvrilă PNL NU
112. Gilia Claudia PSD NU
113. Giugea Nicolae PNL NU
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
115. Gudu Vasile PNL NU
116. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
117. Hărătău Elena PNL NU
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
119. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
120. Huncă Mihaela PRO România NU
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
122. Iancu Iulian PSD NU
123. Iancu Marius-Ionel PSD NU
124. Ibram Iusein Minoritati NU
125. Iftimie Neculai - NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
127. Intotero Natalia-Elena PSD NU
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ionescu George PNL NU
130. Ioniță Antoneta PNL NU
131. Itu Cornel PSD NU
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Jivan Luminița-Maria PSD NU
134. Korodi Attila UDMR NU
135. Lazăr Sorin PSD NU
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
137. Lungu Tudorița PNL NU
138. Lupașcu Costel PSD NU
139. Manole Petre-Florin PSD NU
140. Mareș Mara PNL NU
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
144. Mihalescul Dumitru PNL NU
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
146. Mircea Florin PSD NU
147. Mînzatu Roxana PSD NU
148. Mocioalcă Ion PRO România NU
149. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Movilă Petru PMP NU
152. Mușoiu Ștefan PSD NU
153. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL NU
156. Neață Eugen PSD NU
157. Nicoară Romeo Florin PNL NU
158. Nistor Laurențiu PSD NU
159. Niță Mihai PRO România NU
160. Niță Nicu PSD NU
161. Nosa Iuliu PSD NU
162. Olar Corneliu PNL NU
163. Oprea Dumitru PNL NU
164. Oteșanu Daniela PSD NU
165. Palăr Ionel PNL NU
166. Pambuccian Varujan Minoritati NU
167. Paraschiv Rodica PSD NU
168. Pașcan Emil-Marius PMP NU
169. Păle Dănuț PSD NU
170. Petcu Toma-Florin ALDE NU
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
172. Petric Octavian PRO România NU
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
175. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
176. Pop Andrei PSD NU
177. Pop Georgian PRO România NU
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD NU
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
182. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
183. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
184. Presură Alexandra PSD NU
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
190. Rădulescu Alexandru PSD NU
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
193. Răduț Violeta PSD NU
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Florin-Claudiu PNL NU
196. Roman Ioan Sorin PSD NU
197. Romanescu Cristinel PNL NU
198. Roșca Lucreția PSD NU
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
200. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
203. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
204. Sefer Cristian-George PSD NU
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Seres Dénes UDMR NU
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
208. Simion Lucian-Eduard PSD NU
209. Simonis Alfred - Robert PSD NU
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
211. Solomon Adrian PSD NU
212. Spânu Ion PRO România NU
213. Stan Viorel PSD NU
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
215. Stancu Florinel PRO România NU
216. Stativă Irinel Ioan PSD NU
217. Stănescu Alexandru PSD NU
218. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
219. Suciu Matei PSD NU
220. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
223. Șimon Gheorghe PSD NU
224. Șișcu George PNL NU
225. Șotcan Theodora PSD NU
226. Șova Lucian PSD NU
227. Șovăială Constantin PNL NU
228. Ștefan Corneliu PSD NU
229. Ștefan Ion PNL NU
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
231. Tabugan Ion ALDE NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
233. Teacă Alexandru PMP NU
234. Teiș Alina PSD NU
235. Tîlvăr Angel PSD NU
236. Todor Adrian PSD NU
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
238. Toma Ilie PSD NU
239. Trăilă Cristina PNL NU
240. Tripa Florin-Dan PSD NU
241. Tudor Beatrice PSD NU
242. Turcan Raluca PNL NU
243. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
244. Tușa Adriana Diana PSD NU
245. Țachianu Marian PSD NU
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
247. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
248. Varga Glad-Aurel PNL NU
249. Varga Vasile PNL NU
250. Vasile Daniel Minoritati Abținere
251. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
252. Vass Levente UDMR NU
253. Velcea Nicolae PSD NU
254. Vexler Silviu Minoritati NU
255. Vișan George-Gabriel PSD NU
256. Vîrză Mihăiță PSD NU
257. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
258. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
259. Vosganian Varujan ALDE NU
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
261. Weber Mihai PSD NU
262. Zainea Cornel USR NU
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro