Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.01.2020 > 14:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 ianuarie 2020, ora 14:12

Subiect vot: Aprobarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:189 34 62 20 9 8 9 12 1 3 8 12 7 1 3
- voturi pentru (DA):179 33 62 20 7 7 9 12 - 3 6 10 7 1 2
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - - 1 - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:7 - - - 2 1 - - - - 2 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
11. Avram Constantin deputat ALDE DA
12. Axinte Vasile deputat PSD DA
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Barna Ilie Dan deputat USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat - DA
18. Bende Sándor deputat UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
20. Bica Dănuț deputat PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR -
22. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
23. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
24. Bodea Marius deputat PNL DA
25. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
26. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
28. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
29. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
30. Buican Cristian deputat PNL DA
31. Bulacu Romulus senator PNL DA
32. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
33. Burciu Cristina deputat PNL DA
34. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
35. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
36. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
37. Caracota Iancu senator PNL DA
38. Călin Ion deputat PSD DA
39. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
41. Cioabă Petre deputat PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
43. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
44. Codreanu Constantin deputat PMP DA
45. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
46. Constantin Daniel deputat PNL DA
47. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
49. Crețu Gabriela senator PSD DA
50. Cristache Cătălin deputat PMP DA
51. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
52. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
53. Csoma Botond deputat UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
55. Culeafă Mihai deputat PNL DA
56. Cupșa Ioan deputat PNL DA
57. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
58. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
59. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
60. Dircă George-Edward senator USR DA
61. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
63. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
64. Drulă Cătălin deputat USR DA
65. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
66. Farago Petru deputat UDMR DA
67. Fădor Angelica deputat PNL DA
68. Fălcoi Nicu senator USR DA
69. Florea Damian deputat PNL DA
70. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
71. Floroiu Ionel deputat PSD NU
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
74. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
75. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
77. Gherman Dumitru deputat PSD DA
78. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
79. Giugea Nicolae deputat PNL DA
80. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
81. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
82. Gudu Vasile deputat PNL DA
83. Hadârcă Ion senator - DA
84. Hărătău Elena deputat PNL DA
85. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
86. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
88. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
89. Ilie Viorel senator - DA
90. Ionașcu Gabi senator - -
91. Ionescu George deputat PNL DA
92. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
93. Iordache Florin deputat PSD DA
94. Korodi Attila deputat UDMR DA
95. Lazăr Sorin deputat PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
97. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
98. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
99. Lungu Tudorița deputat PNL DA
100. Lupescu Dumitru deputat USR DA
101. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
102. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
103. Mareș Mara deputat PNL DA
104. Marin Gheorghe senator PSD DA
105. Marussi George-Nicolae senator USR DA
106. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
107. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
109. Mircea Florin deputat PSD DA
110. Mocanu Adrian deputat ALDE -
111. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
113. Movilă Petru deputat PMP DA
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
115. Neagu Nicolae deputat PNL DA
116. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
117. Niță Mihai deputat PRO România NU
118. Oprea Dumitru deputat PNL DA
119. Oprea Ștefan Radu senator PSD -
120. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
121. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
122. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
123. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
124. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
125. Păle Dănuț deputat PSD DA
126. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
127. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
128. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
129. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
130. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
131. Pop Andrei deputat PSD DA
132. Popa Cornel senator PNL DA
133. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
134. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
135. Popescu Pavel deputat PNL DA
136. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
137. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
138. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
139. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
140. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
141. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
142. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
143. Răduț Violeta deputat PSD DA
144. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
146. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
147. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
148. Sbîrnea Liliana senator PSD -
149. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
150. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
151. Simionca Ionuț deputat PMP DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
153. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
154. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
155. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
156. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
157. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
158. Szabó Ödön deputat UDMR -
159. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
160. Șișcu George deputat PNL DA
161. Șoptică Costel senator PNL DA
162. Șotcan Theodora deputat PSD DA
163. Șovăială Constantin deputat PNL DA
164. Ștefan Ion deputat PNL DA
165. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
166. Tabugan Ion deputat ALDE DA
167. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
168. Teacă Alexandru deputat PMP DA
169. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
170. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
171. Toma Ilie deputat PSD DA
172. Trăilă Cristina deputat PNL DA
173. Tudor Beatrice deputat PSD DA
174. Turcan Raluca deputat PNL DA
175. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
176. Țachianu Marian deputat PSD DA
177. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
178. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
179. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
180. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
181. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
182. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
183. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
184. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
185. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
186. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
187. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
188. Zainea Cornel deputat USR DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro