Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2020 > 14:09 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2020, ora 14:09

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:298 96 58 17 14 8 9 15 9 3 43 12 6 - 8
- voturi pentru (DA):292 95 58 17 14 8 9 15 9 3 39 12 6 - 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:6 1 - - - - - - - - 4 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Avram Constantin deputat ALDE DA
12. Avram Nicolae senator PSD -
13. Axinte Vasile deputat PSD DA
14. Baciu Gheorghe senator - DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat - DA
19. Bănicioiu Nicolae deputat PRO Europa DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
24. Bica Dănuț deputat PNL DA
25. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
26. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
28. Bodea Marius deputat PNL DA
29. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
31. Bontea Vlad deputat PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
34. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
35. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
40. Bulacu Romulus senator PNL DA
41. Bulai Iulian deputat USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
43. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
44. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
45. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
46. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
47. Caracota Iancu senator PNL DA
48. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
49. Călin Ion deputat PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
53. Cherecheș Florica deputat PNL DA
54. Chiriac Viorel deputat PSD DA
55. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
56. Cioabă Petre deputat PSD DA
57. Ciocan Dan deputat PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
62. Cobuz Maricela deputat PSD DA
63. Cocoș Vasile deputat PSD DA
64. Codreanu Constantin deputat PMP DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
66. Corlățean Titus senator PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
68. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
69. Cristache Cătălin deputat PMP DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
72. Csoma Botond deputat UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
75. Culeafă Mihai deputat PNL DA
76. Cupă Ion deputat PMP DA
77. Cupșa Ioan deputat PNL DA
78. Dehelean Silviu deputat USR DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
80. Dima Carmen senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
84. Dircă George-Edward senator USR DA
85. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
86. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
87. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Drulă Cătălin deputat USR DA
91. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
95. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
96. Farago Petru deputat UDMR DA
97. Fădor Angelica deputat PNL DA
98. Fălcoi Nicu senator USR DA
99. Federovici Doina Elena senator PSD DA
100. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
104. Furtună Mirela deputat PSD DA
105. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat - DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
108. Găină Mihăiță deputat PNL DA
109. Georgescu Laura deputat PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
112. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
115. Gherman Dumitru deputat PSD DA
116. Ghica Cristian senator USR DA
117. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
118. Gilia Claudia deputat PSD DA
119. Gioancă Eugen senator PSD DA
120. Giugea Nicolae deputat PNL DA
121. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
122. Gudu Vasile deputat PNL DA
123. Hadârcă Ion senator - DA
124. Hărătău Elena deputat PNL DA
125. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
127. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
129. Iancu Iulian deputat PSD DA
130. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
131. Ilea Vasile senator - DA
132. Ilie Viorel senator - DA
133. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
135. Ionașcu Gabi senator - DA
136. Ionescu George deputat PNL DA
137. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
138. Iordache Virginel senator PSD DA
139. Itu Cornel deputat PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
141. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
142. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
144. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
145. Longher Victoria deputat Minoritati DA
146. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
147. Lungu Tudorița deputat PNL DA
148. Lupașcu Costel deputat PSD DA
149. Lupescu Dumitru deputat USR DA
150. Lupu Victorel senator PSD DA
151. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
153. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
154. Manoliu Dan senator PSD DA
155. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
156. Mareș Mara deputat PNL DA
157. Marin Gheorghe senator PSD DA
158. Marin Nicolae senator - -
159. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
160. Marussi George-Nicolae senator USR DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
162. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
163. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
164. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
165. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
166. Mihu Ștefan senator PSD -
167. Mircea Florin deputat PSD DA
168. Mirea Siminica senator PSD DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
170. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
171. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
172. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
173. Neagu Nicolae deputat PNL DA
174. Neață Eugen deputat PSD DA
175. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
176. Nicolae Andrei deputat PSD DA
177. Nicolae Șerban senator PSD DA
178. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
179. Niță Ilie senator PSD -
180. Niță Mihai deputat PRO Europa DA
181. Niță Nicu deputat PSD DA
182. Nosa Iuliu deputat PSD DA
183. Olar Corneliu deputat PNL DA
184. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
185. Oprea Dumitru deputat PNL DA
186. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
188. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
189. Palăr Ionel deputat PNL DA
190. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
193. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
194. Păle Dănuț deputat PSD DA
195. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Petric Octavian deputat PRO Europa DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
199. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
200. Pop Andrei deputat PSD DA
201. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
202. Pop Gheorghe senator PSD DA
203. Popa Cornel senator PNL DA
204. Popa Florin deputat PSD DA
205. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
206. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
207. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
208. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
209. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
210. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
211. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
213. Radu Anișoara deputat PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
215. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
216. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
217. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
218. Răduț Violeta deputat PSD DA
219. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
221. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
222. Roman Ioan Sorin deputat PSD -
223. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
224. Romașcanu Lucian senator PSD DA
225. Roșca Lucreția deputat PSD DA
226. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
227. Savin Emanoil senator - DA
228. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
229. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
230. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
231. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
232. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
233. Seres Dénes deputat UDMR DA
234. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
235. Silistru Doina senator PSD DA
236. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
237. Simionca Ioan senator - DA
238. Simionca Ionuț deputat PMP DA
239. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
240. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
241. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
242. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
243. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
244. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
245. Stan Ioan senator PSD -
246. Stancu Florinel deputat PRO Europa DA
247. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
248. Stănescu Paul senator PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
250. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
251. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
252. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
253. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
254. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
255. Szabó Ödön deputat UDMR DA
256. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
257. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
258. Șișcu George deputat PNL DA
259. Șoptică Costel senator PNL DA
260. Șotcan Theodora deputat PSD DA
261. Șova Lucian deputat PSD DA
262. Șovăială Constantin deputat PNL DA
263. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
264. Ștefan Ion deputat PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
266. Tabugan Ion deputat ALDE DA
267. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
268. Teacă Alexandru deputat PMP DA
269. Teiș Alina deputat PSD DA
270. Terea Ioan deputat PSD DA
271. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
272. Todor Adrian deputat PSD DA
273. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
274. Toma Ilie deputat PSD DA
275. Trăilă Cristina deputat PNL DA
276. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
277. Turcan Raluca deputat PNL DA
278. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
279. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
280. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
281. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
282. Varga Vasile deputat PNL DA
283. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
284. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
285. Vass Levente deputat UDMR DA
286. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
287. Velcea Nicolae deputat PSD DA
288. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
289. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
290. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
291. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
292. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
293. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
294. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
295. Weber Mihai deputat PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
297. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 5 august 2020, 19:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro