Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:16

Subiect vot: Convocarea Comisiei juridice in sedinta, in acelasi timp cu plenul, pentru PL-x 598/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:187 83 44 23 14 5 6 5 7
- voturi pentru (DA):184 83 44 21 13 5 6 5 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton - DA
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Banias Mircea Marius PNL DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Cioabă Petre PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Culeafă Mihai PNL DA
51. Cupă Ion PMP DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Găină Mihăiță PNL DA
71. Georgescu Laura PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic - DA
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghilea Găvrilă PNL DA
76. Gudu Vasile PNL DA
77. Hărătău Elena PNL DA
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Huncă Mihaela PRO Europa DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Ioniță Antoneta PNL DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
90. Lazăr Sorin PSD DA
91. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
96. Mareș Mara PNL DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
100. Mihalescul Dumitru PNL DA
101. Mircea Florin PSD DA
102. Mînzatu Roxana PSD DA
103. Mocanu Adrian - DA
104. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neagu Nicolae PNL DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nistor Laurențiu PSD DA
114. Niță Mihai PRO Europa DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Nosa Iuliu PSD DA
117. Olar Corneliu PNL DA
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Palăr Ionel PNL DA
121. Pană Adriana-Doina PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Pop Andrei PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR DA
129. Popa Florin PSD DA
130. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
132. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
136. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
137. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
138. Răduț Violeta PSD DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Roman Ioan Sorin PSD DA
141. Romanescu Cristinel PNL DA
142. Rotaru Alexandru PSD DA
143. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
144. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
145. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Sefer Cristian-George PSD DA
148. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Simonis Alfred - Robert PSD DA
151. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
152. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
153. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
154. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
155. Stancu Florinel PRO Europa DA
156. Stativă Irinel Ioan PSD DA
157. Stănescu Alexandru PSD DA
158. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
159. Suciu Matei PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Surgent Marius-Gheorghe - DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șișcu George PNL DA
164. Șotcan Theodora PSD DA
165. Șovăială Constantin PNL DA
166. Ștefan Corneliu PSD DA
167. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
168. Teacă Alexandru PMP DA
169. Teiș Alina PSD DA
170. Tîlvăr Angel PSD DA
171. Toma Ilie PSD DA
172. Tudor Beatrice PSD DA
173. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
174. Țachianu Marian PSD DA
175. Varga Glad-Aurel PNL DA
176. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
177. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
178. Velcea Nicolae PSD DA
179. Vișan George-Gabriel PSD DA
180. Vîlceanu Dan PNL DA
181. Vîrză Mihăiță PSD DA
182. Vlad Sergiu Cosmin USR -
183. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
184. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
185. Weber Mihai PSD DA
186. Zainea Cornel USR DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 0:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro