Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:19

Subiect vot: Introducerea pe ordinea de zi a PL-x 1/2018 la nr. crt. 11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:193 85 46 20 16 5 6 6 9
- voturi pentru (DA):193 85 46 20 16 5 6 6 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton - DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Avram Constantin - DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Banias Mircea Marius PNL DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Borza Remus-Adrian PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Cioabă Petre PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Culeafă Mihai PNL DA
52. Cupă Ion PMP DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
59. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Durbacă Eugen PRO Europa DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Găină Mihăiță PNL DA
71. Georgescu Laura PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic - DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Gudu Vasile PNL DA
79. Hărătău Elena PNL DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Huncă Mihaela PRO Europa DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ioniță Antoneta PNL DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Itu Cornel PSD DA
90. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
91. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Lovin Dumitru - DA
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupașcu Costel PSD DA
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD DA
100. Mareș Mara PNL DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Mihalescul Dumitru PNL DA
105. Mircea Florin PSD DA
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mocanu Adrian - DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nicoară Romeo Florin PNL DA
115. Nicolae Andrei PSD DA
116. Nicolicea Eugen PSD DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Niță Mihai PRO Europa DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Olteanu Daniel - DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Oteșanu Daniela PSD DA
124. Palăr Ionel PNL DA
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pașcan Emil-Marius PMP DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Tudor Rareș USR DA
133. Popa Florin PSD DA
134. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
135. Preda Cezar-Florin PNL DA
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
137. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR DA
139. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
140. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
141. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Ioan Sorin PSD DA
147. Romanescu Cristinel PNL DA
148. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
149. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
150. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PSD DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
159. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
160. Stancu Florinel PRO Europa DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru PSD DA
163. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
164. Suciu Matei PSD DA
165. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
166. Surgent Marius-Gheorghe - DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șișcu George PNL DA
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Șovăială Constantin PNL DA
172. Ștefan Corneliu PSD DA
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
174. Teacă Alexandru PMP DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Toma Ilie PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
180. Țachianu Marian PSD DA
181. Varga Glad-Aurel PNL DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîlceanu Dan PNL DA
187. Vîrză Mihăiță PSD DA
188. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
189. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
191. Weber Mihai PSD DA
192. Zainea Cornel USR DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 0:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro