Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:32 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:32

Poziție pe
ordinea de zi:
9,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 270/2019 pentru completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:268 113 64 24 19 8 13 16 11
- voturi pentru (DA):174 112 1 1 19 8 11 16 6
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:91 1 61 22 - - 2 - 5
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton - DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
13. Avram Constantin - DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL Abținere
19. Barna Ilie Dan USR Abținere
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL Abținere
29. Birchall Ana - DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
36. Bodea Marius PNL Abținere
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian PNL Abținere
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bran-Voinea Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL Abținere
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR Abținere
48. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
49. Burciu Cristina PNL Abținere
50. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion PMP DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drulă Cătălin USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Durbacă Eugen PRO Europa DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL Abținere
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PNL Abținere
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PNL Abținere
101. Georgescu Laura PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic - Abținere
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
105. Gheorghe Tinel PNL Abținere
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Gudu Vasile PNL Abținere
111. Hărătău Elena PNL Abținere
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George PNL Abținere
122. Ioniță Antoneta PNL Abținere
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru - DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
148. Mohaci Mihai PRO Europa DA
149. Moise Costin-Sebastian PMP DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
152. Movilă Petru PMP DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL Abținere
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
159. Nicolae Andrei PSD Abținere
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai PRO Europa DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olteanu Daniel - DA
166. Oprea Dumitru PNL Abținere
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL Abținere
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petrea Gabriel PRO Europa DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PRO Europa DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
180. Pistru Eusebiu-Manea - Abținere
181. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
182. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
183. Pop Andrei PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR Abținere
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
190. Popescu Pavel PNL Abținere
191. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
195. Prună Cristina-Mădălina USR -
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
204. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL Abținere
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PSD DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
222. Stancu Florinel PRO Europa DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Suciu Matei PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe - Abținere
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL Abținere
234. Șotcan Theodora PSD DA
235. Șovăială Constantin PNL Abținere
236. Ștefan Corneliu PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
238. Tabugan Ion - Abținere
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Teacă Alexandru PMP DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL Abținere
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
252. Varga Vasile PNL Abținere
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL NU
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR Abținere
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 20:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro