Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 14:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 14:23

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 669/2005 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 66 35 24 34 16 10 14 16
- voturi pentru (DA):212 64 35 24 34 15 10 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Boureanu Cristian Alexandru - DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD -
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD -
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Lari-Iorga Leonida - DA
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu - DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Muscă Monica Octavia - DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Oancea Viorel - DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Paveliu Marian Sorin - DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PC DA
156. Popescu Ionica Constanța PC DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Preda Ion PNL DA
159. Pruteanu Vasile - DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
161. Pupeză Viorel PSD DA
162. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
163. Pușcaș Vasile PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Radan Mihai Minoritati DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rușanu Dan Radu PNL DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel - DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Scutaru Adrian George PNL DA
177. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Sóki Béla UDMR DA
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Cristian PRM DA
184. Străchinaru Petre PD-L DA
185. Strungă Emil PNL DA
186. Szekely Levente Csaba UDMR DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tamás Sándor UDMR DA
190. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
191. Tărniceru Petru PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL DA
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toma Horia-Victor PNL DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Turcan Raluca - DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș - DA
202. Ungureanu Petre - DA
203. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
204. Vainer Aurel Minoritati DA
205. Varga Attila UDMR DA
206. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
207. Vălean Adina Ioana PNL DA
208. Văsioiu Horia PD-L DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlădoiu Aurel PSD DA
211. Voinea Florea PSD DA
212. Zaharia Claudius Mihail - DA
213. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 0:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro