Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:18 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:18

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 435/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:115 58 23 7 9 3 8 1 6
- voturi pentru (DA):112 55 23 7 9 3 8 1 6
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anton Anton - DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Benkő Erika UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Birchall Ana - DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bran-Voinea Ioana PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Cioabă Petre PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
32. Csoma Botond UDMR DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL DA
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Georgescu Laura PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL DA
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL DA
52. Ibram Iusein Minoritati DA
53. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
54. Ion Stelian-Cristian USR DA
55. Ioniță Antoneta PNL DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Jivan Luminița-Maria PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Longher Victoria Minoritati DA
60. Lovin Dumitru - DA
61. Lungu Tudorița PNL DA
62. Lupașcu Costel PSD DA
63. Lupescu Dumitru USR DA
64. Macovei Silviu Nicu PSD DA
65. Manole Petre-Florin PSD DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
67. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
68. Mircea Florin PSD DA
69. Mînzatu Roxana PSD DA
70. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
71. Mușoiu Ștefan PSD DA
72. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
73. Neagu Nicolae PNL DA
74. Neață Eugen PSD DA
75. Nicolae Andrei PSD Abținere
76. Niță Nicu PSD DA
77. Nosa Iuliu PSD DA
78. Olteanu Daniel - DA
79. Paraschiv Rodica PSD DA
80. Pașcan Emil-Marius PMP DA
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
83. Popa Florin PSD DA
84. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
86. Prună Cristina-Mădălina USR DA
87. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
88. Răduț Violeta PSD DA
89. Romanescu Cristinel PNL DA
90. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
91. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
92. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
93. Sefer Cristian-George PSD DA
94. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
95. Simion Lucian-Eduard PSD DA
96. Simionca Ionuț PMP DA
97. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
98. Stancu Florinel PRO România DA
99. Stănescu Alexandru PSD DA
100. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
101. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
102. Surgent Marius-Gheorghe - DA
103. Szabó Ödön UDMR DA
104. Șișcu George PNL DA
105. Șovăială Constantin PNL DA
106. Tabugan Ion - DA
107. Teacă Alexandru PMP DA
108. Teiș Alina PSD DA
109. Tîlvăr Angel PSD DA
110. Toma Ilie PSD NU
111. Tudor Beatrice PSD DA
112. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
113. Varga Vasile PNL DA
114. Velcea Nicolae PSD DA
115. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 septembrie 2020, 11:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro