Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:18 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:18

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 547/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:128 62 26 10 11 3 8 1 7
- voturi pentru (DA):126 60 26 10 11 3 8 1 7
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin - DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Birchall Ana - DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran-Voinea Ioana PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Cioabă Petre PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
35. Csoma Botond UDMR DA
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drulă Cătălin USR DA
42. Dunava Costel Neculai PSD DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Georgescu Laura PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Gilia Claudia PSD DA
55. Giugea Nicolae PNL DA
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
57. Gudu Vasile PNL DA
58. Iancu Iulian PSD DA
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Jivan Luminița-Maria PSD DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Longher Victoria Minoritati DA
69. Lovin Dumitru - DA
70. Lungu Tudorița PNL DA
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Lupescu Dumitru USR DA
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Mircea Florin PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
80. Mușoiu Ștefan PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neagu Nicolae PNL DA
83. Neață Eugen PSD DA
84. Nicolae Andrei PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Nicu PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Olteanu Daniel - DA
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP DA
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
97. Prună Cristina-Mădălina USR DA
98. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
99. Răduț Violeta PSD DA
100. Roman Florin-Claudiu PNL DA
101. Romanescu Cristinel PNL DA
102. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
103. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
104. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
105. Sefer Cristian-George PSD DA
106. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
107. Simion Lucian-Eduard PSD DA
108. Simionca Ionuț PMP DA
109. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
110. Stancu Florinel PRO Europa DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
113. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
114. Surgent Marius-Gheorghe - DA
115. Szabó Ödön UDMR DA
116. Șișcu George PNL DA
117. Șovăială Constantin PNL DA
118. Tabugan Ion - DA
119. Teacă Alexandru PMP DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Tîlvăr Angel PSD DA
122. Toma Ilie PSD NU
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Varga Vasile PNL DA
126. Vass Levente UDMR DA
127. Velcea Nicolae PSD DA
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 16:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro