Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:19 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:19

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:130 63 25 10 12 3 9 1 7
- voturi pentru (DA):127 61 24 10 12 3 9 1 7
- voturi împotrivă (NU):3 2 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin - DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran-Voinea Ioana PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Georgescu Laura PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
54. Gherman Dumitru PSD DA
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Gilia Claudia PSD DA
57. Giugea Nicolae PNL DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR DA
64. Ioniță Antoneta PNL DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Itu Cornel PSD DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
68. Jivan Luminița-Maria PSD DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lovin Dumitru - DA
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
79. Mircea Florin PSD DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
82. Mușoiu Ștefan PSD DA
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olteanu Daniel - DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Păle Dănuț PSD DA
96. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR DA
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
106. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
108. Sefer Cristian-George PSD DA
109. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
110. Simion Lucian-Eduard PSD DA
111. Simionca Ionuț PMP DA
112. Simonis Alfred - Robert PSD DA
113. Stancu Florinel PRO Europa DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Surgent Marius-Gheorghe - DA
118. Șișcu George PNL DA
119. Șovăială Constantin PNL DA
120. Tabugan Ion - DA
121. Teacă Alexandru PMP DA
122. Teiș Alina PSD DA
123. Tîlvăr Angel PSD DA
124. Toma Ilie PSD NU
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Varga Vasile PNL DA
128. Vass Levente UDMR DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 4:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro