Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:24 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:24

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 244/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:137 64 28 14 10 3 9 2 7
- voturi pentru (DA):36 - 1 13 10 3 5 - 4
- voturi împotrivă (NU):98 64 26 1 - - 3 1 3
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anton Anton - DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Avram Constantin - NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Birchall Ana - DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran-Voinea Ioana PSD NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Cioabă Petre PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dîrzu Ioan PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Drulă Cătălin USR DA
42. Dunava Costel Neculai PSD NU
43. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Fădor Angelica PNL NU
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Furic Iarco Minoritati DA
50. Georgescu Laura PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gherman Dumitru PSD NU
54. Ghilea Găvrilă PNL NU
55. Gilia Claudia PSD NU
56. Giugea Nicolae PNL NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
58. Gudu Vasile PNL NU
59. Iancu Iulian PSD NU
60. Ibram Iusein Minoritati NU
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ioniță Antoneta PNL NU
64. Iordache Florin PSD NU
65. Itu Cornel PSD NU
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Jivan Luminița-Maria PSD NU
68. Lazăr Sorin PSD NU
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
70. Longher Victoria Minoritati NU
71. Lovin Dumitru - DA
72. Lungu Tudorița PNL NU
73. Lupașcu Costel PSD NU
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD NU
76. Manole Petre-Florin PSD NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
79. Mircea Florin PSD NU
80. Mînzatu Roxana PSD NU
81. Mohaci Mihai PRO Europa NU
82. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
83. Mușoiu Ștefan PSD NU
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
85. Neagu Nicolae PNL NU
86. Neață Eugen PSD NU
87. Nicolae Andrei PSD NU
88. Nistor Laurențiu PSD NU
89. Niță Nicu PSD NU
90. Nosa Iuliu PSD NU
91. Olteanu Daniel - DA
92. Oprea Dumitru PNL NU
93. Pambuccian Varujan Minoritati DA
94. Paraschiv Rodica PSD NU
95. Pașcan Emil-Marius PMP DA
96. Păle Dănuț PSD NU
97. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
98. Popa Florin PSD NU
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
100. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
101. Popescu Pavel PNL NU
102. Preda Cezar-Florin PNL NU
103. Prună Cristina-Mădălina USR DA
104. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Romanescu Cristinel PNL NU
108. Roșca Lucreția PSD NU
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PSD NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Simion Lucian-Eduard PSD NU
115. Simionca Ionuț PMP DA
116. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
118. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
119. Stănescu Alexandru PSD NU
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
121. Suciu Matei PSD NU
122. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
123. Surgent Marius-Gheorghe - NU
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șișcu George PNL NU
126. Șovăială Constantin PNL NU
127. Tabugan Ion - NU
128. Teacă Alexandru PMP DA
129. Teiș Alina PSD NU
130. Tîlvăr Angel PSD NU
131. Toma Ilie PSD NU
132. Tudor Beatrice PSD NU
133. Varga Vasile PNL NU
134. Velcea Nicolae PSD NU
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Zainea Cornel USR DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 7:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro