Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:25 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:25

Subiect vot: Retrimitere la comisie PHCD 5/2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:144 63 28 16 14 3 10 3 7
- voturi pentru (DA):103 63 - 16 13 - 4 3 4
- voturi împotrivă (NU):34 - 28 - - 2 2 - 2
- abțineri:6 - - - - 1 4 - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Avram Constantin - DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Birchall Ana - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran-Voinea Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Viorica PNL NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Cioabă Petre PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cupșa Ioan PNL NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Farago Petru UDMR DA
50. Fădor Angelica PNL NU
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
53. Furic Iarco Minoritati DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Giugea Nicolae PNL NU
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
62. Gudu Vasile PNL NU
63. Huncă Mihaela PRO Europa DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati NU
66. Ion Stelian-Cristian USR DA
67. Ioniță Antoneta PNL NU
68. Iordache Florin PSD DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Jivan Luminița-Maria PSD DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
74. Longher Victoria Minoritati DA
75. Lovin Dumitru - DA
76. Lungu Tudorița PNL NU
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR -
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
84. Mircea Florin PSD DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Mohaci Mihai PRO Europa DA
87. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
88. Mușoiu Ștefan PSD DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
90. Neagu Nicolae PNL NU
91. Neață Eugen PSD DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Nicu PSD DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Olteanu Daniel - Abținere
97. Oprea Dumitru PNL NU
98. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Pașcan Emil-Marius PMP NU
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
103. Popa Florin PSD DA
104. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
105. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
106. Popescu Pavel PNL NU
107. Preda Cezar-Florin PNL NU
108. Prună Cristina-Mădălina USR DA
109. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Roman Florin-Claudiu PNL NU
112. Romanescu Cristinel PNL NU
113. Roșca Lucreția PSD DA
114. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
115. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
116. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
117. Sefer Cristian-George PSD DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
119. Simion Lucian-Eduard PSD DA
120. Simionca Ionuț PMP Abținere
121. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
122. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
123. Stancu Florinel PRO Europa DA
124. Stănescu Alexandru PSD DA
125. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
126. Suciu Matei PSD DA
127. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
128. Surgent Marius-Gheorghe - NU
129. Szabó Ödön UDMR DA
130. Șișcu George PNL NU
131. Șovăială Constantin PNL NU
132. Tabugan Ion - NU
133. Teacă Alexandru PMP NU
134. Teiș Alina PSD DA
135. Tîlvăr Angel PSD DA
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tudor Beatrice PSD DA
138. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
139. Varga Vasile PNL NU
140. Vass Levente UDMR DA
141. Velcea Nicolae PSD DA
142. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
143. Zainea Cornel USR DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 4:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro