Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:04

Subiect vot: Vot final
PHC 3/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Uniți în realizarea uniunii energetice și a acțiunilor climatice – Stabilirea bazelor pentru o tranziție de succes către o energie curată COM(2019)285
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:241 102 53 23 18 9 11 12 13
- voturi pentru (DA):239 102 52 23 18 9 11 11 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton - DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin - DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana - DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calotă Florică Ică - DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Damian PNL DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PNL DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic - DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO Europa DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai - DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru - DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mohaci Mihai PRO Europa -
139. Moise Costin-Sebastian PMP DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai PRO Europa DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olteanu Daniel - DA
153. Oprea Dumitru PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP DA
159. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PRO Europa DA
163. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
187. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
199. Stancu Florinel PRO Europa DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe - DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șova Lucian PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion - DA
215. Teacă Alexandru PMP DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Țachianu Marian PSD DA
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
226. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
227. Varga Glad-Aurel PNL DA
228. Varga Vasile PNL DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
241. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 21:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro