Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:12

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:169 74 36 16 7 7 11 11 7
- voturi pentru (DA):157 74 36 16 4 7 2 11 7
- voturi împotrivă (NU):11 - - - 2 - 9 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton - DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Banias Mircea Marius PNL DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Borza Remus-Adrian PNL DA
23. Bran-Voinea Ioana PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PNL DA
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Calotă Florică Ică - DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Cioabă Petre PSD DA
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cocoș Vasile PSD DA
41. Codreanu Constantin PMP DA
42. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
43. Constantin Daniel PNL DA
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
45. Cupă Ion PMP DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Georgescu Laura PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Hărătău Elena PNL DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huncă Mihaela PRO România DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Ibram Iusein Minoritati NU
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati NU
79. Lovin Dumitru - DA
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Mareș Mara PNL DA
84. Marica Petru-Sorin PRO România DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Mircea Florin PSD DA
88. Mohaci Mihai PRO România DA
89. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Movilă Petru PMP DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Mihai PRO România DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Palăr Ionel PNL DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Pau Radu - Adrian PRO România DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petrea Gabriel PRO România DA
107. Petric Octavian PRO România DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
110. Pop Andrei PSD DA
111. Pop Tudor Rareș USR DA
112. Popa Florin PSD DA
113. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
114. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
115. Preda Cezar-Florin PNL DA
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
119. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
120. Răduț Violeta PSD DA
121. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
122. Roman Florin-Claudiu PNL DA
123. Roman Ioan Sorin PSD DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD DA
126. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
127. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Sefer Cristian-George PSD DA
130. Simion Lucian-Eduard PSD DA
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
135. Solomon Adrian PSD DA
136. Spânu Ion PRO România DA
137. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
138. Stancu Florinel PRO România DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Suciu Matei PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe - DA
145. Szabó Ödön UDMR NU
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șișcu George PNL DA
148. Șovăială Constantin PNL DA
149. Tabugan Ion - DA
150. Teacă Alexandru PMP DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Toma Ilie PSD DA
155. Trăilă Cristina PNL DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Vasile Daniel Minoritati NU
160. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
161. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
162. Velcea Nicolae PSD DA
163. Vexler Silviu Minoritati NU
164. Vîrză Mihăiță PSD DA
165. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
166. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
167. Zainea Cornel USR DA
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 7:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro