Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 523/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:270 113 58 24 20 14 15 19 7
- voturi pentru (DA):244 112 58 - 20 14 15 19 6
- voturi împotrivă (NU):24 - - 24 - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton - DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
19. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana - DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
72. Cupă Ion PMP DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PNL DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PNL DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru - DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mocanu Adrian PMP DA
145. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
146. Mohaci Mihai PRO Europa DA
147. Moise Costin-Sebastian PMP DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Movilă Petru PMP DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Niță Mihai PRO Europa DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olteanu Daniel - DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin PNL DA
171. Petrea Gabriel PRO Europa DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PRO Europa DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
176. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR NU
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Preda Cezar-Florin PNL DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Florin-Claudiu PNL DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PSD DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simionca Ionuț PMP DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PRO Europa DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
220. Stan Viorel PSD DA
221. Stancu Florinel PRO Europa DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șarapatin Elvira PSD DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șova Lucian PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tabugan Ion PNL DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teacă Alexandru PMP DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
256. Vass Levente UDMR DA
257. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vîlceanu Dan PNL DA
261. Vîrză Mihăiță PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
263. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vosganian Varujan - DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR NU
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 august 2020, 15:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro