Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 14:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 14:29

Poziție pe
ordinea de zi:
39
Subiect vot: Vot final
PL 764/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 54/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.214/2000 privind unele măsuri pentru execuția lucrărilor de reabilitare a Grupului nr.1 din Centrala Termoelectrică Mintia - Deva
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 65 32 24 34 15 11 13 16
- voturi pentru (DA):206 64 32 21 34 15 11 13 16
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Boureanu Cristian Alexandru - DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călian Petru PC DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dumitru Ion PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Ionescu Daniel PSD DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lari-Iorga Leonida - DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mînzînă Ion PRM DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu - DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Muscă Monica Octavia - DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pavelescu Aurelian - DA
145. Paveliu Marian Sorin - DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Plumb Rovana PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popa Nicolae PC DA
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
153. Preda Ion PNL DA
154. Pruteanu Vasile - DA
155. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
156. Pupeză Viorel PSD DA
157. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
158. Pușcaș Vasile PSD DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rogin Marius PD-L DA
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
164. Rus Ioan Aurel PRM DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sanda Victor PSD DA
167. Sandu Gabriel - DA
168. Sasu Ion PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stanciu Anghel PSD DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD DA
178. Stănescu Cristian PRM DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știucă Alecsandru PSD DA
183. Tabără Valeriu PD-L DA
184. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
185. Tărniceru Petru PSD DA
186. Timar Liviu PSD DA
187. Timiș Ioan PNL DA
188. Todoran Pavel PSD DA
189. Toma Florentina Marilena PSD DA
190. Toma Horia-Victor PNL DA
191. Toró Tiberiu UDMR DA
192. Tudose Mihai PSD DA
193. Turcan Raluca - DA
194. Țundrea Ioan PC DA
195. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
196. Ujeniuc Dragoș - DA
197. Ungureanu Petre - DA
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Vainer Aurel Minoritati DA
200. Varga Attila UDMR DA
201. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
202. Vălean Adina Ioana PNL DA
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail - DA
208. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM -
210. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 14:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro