Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 13:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 13:48

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 903/2006 pentru ratificarea Acordului de Împrumut între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, destinat finanțării proiectului privind incluziunea socială, semnat la București la 4 iulie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 66 35 22 35 16 11 16 18
- voturi pentru (DA):214 64 34 22 35 16 10 16 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:4 2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD -
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dorneanu Valer PSD -
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM DA
90. Iustian Mircea Teodor - DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lambrino Radu PD-L DA
96. Lari-Iorga Leonida - DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL -
113. Mătușa Tudor PRM DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
127. Mohora Tudor PSD DA
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu - DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Muscă Monica Octavia - DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Năstase Adrian PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oancea Viorel - DA
142. Olarean Aurel PD-L DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Olteanu Bogdan PNL DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Paveliu Marian Sorin - DA
149. Păun Nicolae Minoritati DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PC DA
156. Popescu Ionica Constanța PC -
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Preda Ion PNL DA
159. Pruteanu Vasile - DA
160. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
161. Pupeză Viorel PSD DA
162. Pușcaș Vasile PSD DA
163. Pușcă Mircea Valer PNL DA
164. Puzdrea Dumitru PD-L DA
165. Radan Mihai Minoritati DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Rușanu Dan Radu PNL DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel - DA
173. Sasu Ion PSD DA
174. Săniuță Marian-Florian PSD DA
175. Săpunaru Nini PNL DA
176. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
177. Scutaru Adrian George PNL DA
178. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sóki Béla UDMR DA
181. Stan Ioan PSD DA
182. Stanciu Anghel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Cristian PRM DA
185. Stănișoară Mihai PD-L DA
186. Străchinaru Petre PD-L DA
187. Strungă Emil PNL DA
188. Szekely Levente Csaba UDMR DA
189. Știucă Alecsandru PSD DA
190. Tabără Valeriu PD-L DA
191. Tamás Sándor UDMR DA
192. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
193. Tărniceru Petru PSD DA
194. Timar Liviu PSD DA
195. Timiș Ioan PNL DA
196. Todoran Pavel PSD DA
197. Toma Florentina Marilena PSD DA
198. Toma Horia-Victor PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Tudor Constantin PC DA
201. Tudose Mihai PSD DA
202. Turcan Raluca - DA
203. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
204. Ujeniuc Dragoș - DA
205. Ungureanu Petre - DA
206. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
207. Ursărescu Dorinel - DA
208. Vainer Aurel Minoritati DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
211. Vălean Adina Ioana PNL DA
212. Văsioiu Horia PD-L DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail - DA
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro