Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:09 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:09

Subiect vot: Art.11
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:138 41 24 9 27 18 7 3 9
- voturi pentru (DA):130 41 23 5 27 18 7 3 6
- voturi împotrivă (NU):4 - - 3 - - - - 1
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
28. Călian Petru PC DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
33. Cliveti Minodora PSD DA
34. Constantinescu Anca PD-L DA
35. Crăciunescu Grigore PNL DA
36. Crețu Gabriela PSD DA
37. Cutean Vasile Emilian PSD DA
38. Diaconescu Renică PC DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dumitru Ion PSD DA
44. Dușa Mircea PSD DA
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM NU
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
52. Ghișe Ioan PNL DA
53. Grigore Dan PD-L DA
54. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
55. Igaș Traian Constantin PD-L DA
56. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
57. Kelemen Hunor UDMR DA
58. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
59. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
60. Kovacs Attila UDMR DA
61. Lakatos Petru UDMR DA
62. Lificiu Petru - DA
63. Marin Constantin PSD DA
64. Martin Eduard-Stelian PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Máté András-Levente UDMR DA
67. Mazăre Alexandru PSD DA
68. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
69. Merce Ilie PRM DA
70. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
71. Micula Cătălin PNL DA
72. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
73. Mircea Costache PRM DA
74. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
75. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
76. Mocanu Alexandru PD-L DA
77. Mocanu Vasile PSD DA
78. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
79. Moisoiu Adrian PRM NU
80. Moldovan Emil Radu PSD DA
81. Momanu Corneliu - DA
82. Movilă Petru PD-L DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Nedelcu Gabriela PSD DA
85. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
86. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Oancea Viorel - DA
89. Olarean Aurel PD-L DA
90. Olteanu Bogdan PNL DA
91. Pardău Dumitru - Abținere
92. Paveliu Marian Sorin - DA
93. Petrea Constantin PD-L DA
94. Pop Claudiu Adrian PSD DA
95. Popa Cornel PNL DA
96. Popa Daniela PC DA
97. Popa Nicolae PC DA
98. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
99. Preda Cezar-Florin PD-L DA
100. Preda Ion PNL DA
101. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
102. Pupeză Viorel PSD DA
103. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
104. Pușcaș Vasile PSD DA
105. Pușcă Mircea Valer PNL DA
106. Rădulescu Cristian PD-L DA
107. Rușanu Dan Radu PNL DA
108. Sanda Victor PSD DA
109. Sandu-Capră Mihai PNL DA
110. Sasu Ion PSD DA
111. Sârb Gheorghe PD-L DA
112. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
115. Sóki Béla UDMR DA
116. Stan Ioan PSD DA
117. Stanciu Anghel PSD DA
118. Stativă Irinel Ioan PSD DA
119. Stănescu Cristian PRM DA
120. Stoica Ion - Abținere
121. Strungă Emil PNL DA
122. Szekely Levente Csaba UDMR DA
123. Știrbeț Cornel - DA
124. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
125. Tabără Valeriu PD-L DA
126. Tamás Sándor UDMR DA
127. Teodorescu George Alin PSD DA
128. Timar Liviu PSD DA
129. Toma Florentina Marilena PSD DA
130. Tudose Mihai PSD DA
131. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
132. Ungureanu Petre - NU
133. Varga Attila UDMR DA
134. Văsioiu Horia PD-L DA
135. Vlase Petru Gabriel PSD DA
136. Vlădoiu Aurel PSD DA
137. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
138. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 6:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro