Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:22 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:22

Subiect vot: Pct.16
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:141 34 30 10 30 18 7 6 6
- voturi pentru (DA):120 27 30 1 30 17 4 6 5
- voturi împotrivă (NU):16 4 - 8 - 1 2 - 1
- abțineri:3 1 - 1 - - 1 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC Abținere
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînză William Gabriel PD-L DA
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiper Gheorghe PSD NU
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Cliveti Minodora PSD NU
31. Cocrea Olguța - DA
32. Constantinescu Anca PD-L DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Crețu Gabriela PSD -
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Diaconescu Renică PC NU
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitrescu Liana Minoritati DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dumitru Ion PSD DA
44. Dușa Mircea PSD NU
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM NU
51. Gabor Gheorghe PNL DA
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL DA
54. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
55. Ghișe Ioan PNL DA
56. Glăvan Ștefan PC DA
57. Grigore Dan PD-L DA
58. Grosaru Mircea Minoritati DA
59. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
60. Ifrim Mircea PRM DA
61. Igaș Traian Constantin PD-L DA
62. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
63. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
64. Kelemen Hunor UDMR DA
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
66. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
67. Kovacs Attila UDMR DA
68. Lakatos Petru UDMR DA
69. Lificiu Petru - DA
70. Longher Ghervazen Minoritati DA
71. Man Mircea PD-L DA
72. Marin Constantin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Máté András-Levente UDMR DA
75. Mazăre Alexandru PSD DA
76. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
77. Merce Ilie PRM NU
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Micula Cătălin PNL DA
80. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
81. Mircea Costache PRM NU
82. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
83. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
84. Mocanu Alexandru PD-L DA
85. Mocanu Vasile PSD DA
86. Moisoiu Adrian PRM NU
87. Moldovan Emil Radu PSD DA
88. Movilă Petru PD-L DA
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
91. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
92. Oancea Viorel - DA
93. Olarean Aurel PD-L DA
94. Olteanu Bogdan PNL DA
95. Pardău Dumitru - NU
96. Petrea Constantin PD-L DA
97. Popa Cornel PNL DA
98. Popa Daniela PC NU
99. Popa Nicolae PC DA
100. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
101. Preda Cezar-Florin PD-L DA
102. Preda Ion PNL DA
103. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
104. Pupeză Viorel PSD -
105. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
106. Pușcaș Vasile PSD DA
107. Pușcă Mircea Valer PNL DA
108. Rădulescu Cristian PD-L DA
109. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
110. Rușanu Dan Radu PNL DA
111. Sanda Victor PSD DA
112. Sandu-Capră Mihai PNL DA
113. Sasu Ion PSD DA
114. Săpunaru Nini PNL DA
115. Sârb Gheorghe PD-L DA
116. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
117. Scutaru Adrian George PNL DA
118. Seres Dénes UDMR DA
119. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
120. Sóki Béla UDMR DA
121. Stan Ioan PSD DA
122. Stanciu Anghel PSD DA
123. Stativă Irinel Ioan PSD DA
124. Stănescu Cristian PRM NU
125. Strungă Emil PNL DA
126. Szekely Levente Csaba UDMR DA
127. Știrbeț Cornel - DA
128. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
129. Tabără Valeriu PD-L DA
130. Tamás Sándor UDMR DA
131. Tămagă Constantin PSD DA
132. Timar Liviu PSD DA
133. Toma Florentina Marilena PSD NU
134. Tudose Mihai PSD DA
135. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
136. Ujeniuc Dragoș - DA
137. Varga Attila UDMR NU
138. Văsioiu Horia PD-L DA
139. Vlădoiu Aurel PSD DA
140. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
141. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 10:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro