Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.12.2006 > 16:54 Versiunea pentru printare
Marți, 19 decembrie 2006, ora 16:54

Subiect vot: Pct.34
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:130 29 30 12 24 16 7 3 9
- voturi pentru (DA):117 28 29 4 23 16 7 2 8
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:7 - - 6 - - - - 1
- nu au votat:4 1 1 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Antal István UDMR DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
20. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Călian Petru PC DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
29. Cliveti Minodora PSD DA
30. Cocrea Olguța - DA
31. Constantinescu Anca PD-L NU
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cutean Vasile Emilian PSD DA
34. Diaconescu Renică PC DA
35. Dobre Traian PNL DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
38. Dumitriu Mihai PSD DA
39. Dușa Mircea PSD DA
40. Duțu Stelian PD-L DA
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Faina Constantin PC DA
43. Fenechiu Relu PNL DA
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Găleteanu Monalisa PSD DA
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
50. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
51. Ghișe Ioan PNL DA
52. Glăvan Ștefan PC DA
53. Gonțea Ion PD-L DA
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Ibram Iusein Minoritati -
56. Ifrim Mircea PRM DA
57. Igaș Traian Constantin PD-L DA
58. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
59. Iriza Marius PRM Abținere
60. Kelemen Hunor UDMR DA
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
62. Kovacs Attila UDMR DA
63. Lakatos Petru UDMR DA
64. Lificiu Petru - DA
65. Luchian Ion PNL DA
66. Man Mircea PD-L DA
67. Marian Dan Mihai PNL DA
68. Marin Constantin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
72. Mătușa Tudor PRM Abținere
73. Merce Ilie PRM DA
74. Micula Cătălin PNL DA
75. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
76. Mircea Costache PRM NU
77. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
78. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
79. Mocanu Alexandru PD-L DA
80. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
81. Moisoiu Adrian PRM -
82. Moldovan Emil Radu PSD DA
83. Momanu Corneliu - Abținere
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Muscă Monica Octavia - DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Oancea Viorel - DA
88. Olteanu Bogdan PNL DA
89. Paveliu Marian Sorin - DA
90. Petrea Constantin PD-L DA
91. Popa Cornel PNL DA
92. Popa Daniela PC DA
93. Popa Nicolae PC DA
94. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
95. Preda Cezar-Florin PD-L DA
96. Pupeză Viorel PSD DA
97. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
98. Pușcă Mircea Valer PNL DA
99. Rădulescu Cristian PD-L DA
100. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
101. Rușanu Dan Radu PNL DA
102. Sanda Victor PSD DA
103. Sandu-Capră Mihai PNL DA
104. Sasu Ion PSD DA
105. Săpunaru Nini PNL DA
106. Sârb Gheorghe PD-L DA
107. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
108. Scutaru Adrian George PNL DA
109. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
110. Seres Dénes UDMR DA
111. Sóki Béla UDMR DA
112. Stan Ioan PSD -
113. Stanciu Anghel PSD DA
114. Stativă Irinel Ioan PSD DA
115. Stoica Ion - DA
116. Strungă Emil PNL DA
117. Szekely Levente Csaba UDMR DA
118. Tamás Sándor UDMR DA
119. Timar Liviu PSD DA
120. Toma Florentina Marilena PSD DA
121. Toma Horia-Victor PNL DA
122. Turcan Raluca - DA
123. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
124. Varga Attila UDMR DA
125. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
126. Văsioiu Horia PD-L DA
127. Vlădoiu Aurel PSD DA
128. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
129. Zegrean Augustin PD-L DA
130. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 10:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro