Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2007 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2007, ora 12:43

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind aprobarea Statului de functii al Serviciilor Camerei Deputatilor pe anul 2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 89 38 18 42 17 11 10 19
- voturi pentru (DA):228 85 38 18 41 17 11 10 8
- voturi împotrivă (NU):12 - - - 1 - - - 11
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD -
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru - NU
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
39. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
40. Buzatu Dan Horațiu - NU
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L NU
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD DA
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciontu Corneliu - DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
55. Cliveti Minodora PSD DA
56. Cocrea Olguța - DA
57. Codîrlă Liviu PRM DA
58. Constantinescu Anca PD-L DA
59. Constantinescu Viorel PSD -
60. Corlățean Titus PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Crețu Gabriela PSD DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Dumitru PRM DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
74. Dumitriu Mihai PSD DA
75. Dumitru Ion PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Duțu Stelian PD-L DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Florea Damian PC DA
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan PNL DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gușă Cozmin Horea - DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hrebenciuc Viorel PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
103. Ionescu Daniel PSD DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
106. Iriza Marius PRM DA
107. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kovacs Attila UDMR DA
111. Lakatos Petru UDMR DA
112. Lambrino Radu PD-L DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Luchian Ion PNL DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Man Mircea PD-L DA
118. Manolescu Oana Minoritati DA
119. Manta Pantelimon PC DA
120. Marian Dan Mihai PNL DA
121. Marin Constantin PSD DA
122. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
123. Martin Eduard-Stelian PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Matei Cătălin Lucian PSD DA
127. Mazăre Alexandru PSD DA
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
130. Mătușa Tudor PRM DA
131. Meir Nati - DA
132. Merce Ilie PRM DA
133. Mihalache Sorin Dan PSD DA
134. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
135. Mircea Costache PRM DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mironescu Laurențiu PD-L DA
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
141. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
142. Mînzînă Ion PRM DA
143. Mocanu Alexandru PD-L DA
144. Mocanu Vasile PSD DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohora Tudor PSD DA
147. Moisoiu Adrian PRM DA
148. Moldovan Emil Radu PSD DA
149. Momanu Corneliu - NU
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Nedelcu Gabriela PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
160. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel - NU
163. Olarean Aurel PD-L DA
164. Oltean Ioan PD-L DA
165. Olteanu Bogdan PNL DA
166. Oprea Gabriel PSD DA
167. Pardău Dumitru - NU
168. Păun Nicolae Minoritati DA
169. Petrea Constantin PD-L DA
170. Plumb Rovana PSD DA
171. Podgorean Radu PSD DA
172. Ponta Victor-Viorel PSD DA
173. Pop Claudiu Adrian PSD DA
174. Popa Cornel PNL DA
175. Popa Nicolae PC DA
176. Popescu Florin Aurelian - NU
177. Popescu Ionica Constanța PC DA
178. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
179. Preda Ion PNL DA
180. Pruteanu Vasile - NU
181. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
182. Pupeză Viorel PSD DA
183. Pușcă Mircea Valer PNL DA
184. Rădulescu Cristian PD-L DA
185. Rogin Marius PD-L DA
186. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
187. Rus Ioan Aurel PRM DA
188. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
189. Rușanu Dan Radu PNL DA
190. Sanda Victor PSD DA
191. Sandu Gabriel - NU
192. Sandu-Capră Mihai PNL DA
193. Sasu Ion PSD DA
194. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Sârb Gheorghe PD-L DA
197. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sirețeanu Mihail PSD DA
202. Sóki Béla UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD DA
204. Stan Ion PSD DA
205. Stanciu Anghel PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănescu Mircea PSD DA
208. Stănișoară Mihai PD-L DA
209. Stoica Ion - DA
210. Străchinaru Petre PD-L DA
211. Strungă Emil PNL DA
212. Szekely Levente Csaba UDMR DA
213. Șandru Marcela Lavinia - DA
214. Știrbeț Cornel - NU
215. Știucă Alecsandru PSD DA
216. Tabără Valeriu PD-L DA
217. Tamás Sándor UDMR DA
218. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Teodorescu George Alin PSD DA
221. Timar Liviu PSD DA
222. Todoran Pavel PSD DA
223. Toma Florentina Marilena PSD DA
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Toró Tiberiu UDMR DA
226. Tudor Constantin PC DA
227. Tudose Mihai PSD DA
228. Turcan Raluca - NU
229. Țundrea Ioan PC DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
231. Ungureanu Petre - DA
232. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Varga Attila UDMR DA
235. Vasile Aurelia PSD DA
236. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Cătălin PSD DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Zaharia Claudius Mihail - NU
242. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
243. Zegrean Augustin PD-L DA
244. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 10:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro