Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2007 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2007, ora 12:43

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind incuviintarea pornirii unei anchete parlamentare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:249 89 39 21 42 18 12 9 19
- voturi pentru (DA):141 88 1 20 4 - 10 4 14
- voturi împotrivă (NU):97 - 37 - 33 16 1 5 5
- abțineri:7 - 1 1 2 2 1 - -
- nu au votat:4 1 - - 3 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Almășan Liviu PC Abținere
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR NU
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR NU
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bónis István UDMR NU
29. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
30. Boureanu Cristian Alexandru - DA
31. Brînzan Ovidiu PSD -
32. Brînză William Gabriel PD-L NU
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L NU
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
39. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
40. Buzatu Dan Horațiu - DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Calimente Mihăiță PNL NU
43. Canacheu Costică PD-L NU
44. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
45. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
46. Călian Petru PC DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Câmpanu Liviu PNL NU
49. Chiper Gheorghe PSD DA
50. Chiș Filonaș PSD DA
51. Cindrea Ioan PSD DA
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
53. Ciontu Corneliu - DA
54. Ciopraga Mircea PNL NU
55. Cliveti Minodora PSD DA
56. Cocrea Olguța - NU
57. Codîrlă Liviu PRM DA
58. Constantinescu Anca PD-L NU
59. Constantinescu Viorel PSD DA
60. Corlățean Titus PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL NU
62. Crețu Gabriela PSD DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL NU
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Dumitru PRM DA
70. Dragomir Gheorghe PNL NU
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
74. Dumitriu Mihai PSD DA
75. Dumitru Ion PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Duțu Stelian PD-L NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR NU
79. Faina Constantin PC DA
80. Fenechiu Relu PNL NU
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL NU
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL NU
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
91. Ghișe Ioan PNL NU
92. Giurgiu Mircia - DA
93. Glăvan Ștefan PC DA
94. Gonțea Ion PD-L DA
95. Grigore Dan PD-L NU
96. Grosaru Mircea Minoritati NU
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - DA
99. Hoban Ioan PNL NU
100. Hrebenciuc Viorel PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati NU
103. Igaș Traian Constantin PD-L NU
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
109. Iriza Marius PRM DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
111. Kelemen Hunor UDMR NU
112. Kerekes Károly UDMR NU
113. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
114. Kovacs Attila UDMR NU
115. Lakatos Petru UDMR NU
116. Lambrino Radu PD-L -
117. Liga Dănuț PD-L NU
118. Luchian Ion PNL NU
119. Macaleți Costică PSD DA
120. Magheru Paul PRM DA
121. Man Mircea PD-L NU
122. Manolescu Oana Minoritati DA
123. Manta Pantelimon PC NU
124. Marian Dan Mihai PNL NU
125. Marin Constantin PSD DA
126. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
127. Martin Eduard-Stelian PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
129. Máté András-Levente UDMR NU
130. Matei Cătălin Lucian PSD DA
131. Mazăre Alexandru PSD DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
133. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
134. Mătușa Tudor PRM DA
135. Meir Nati - DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Micula Cătălin PNL NU
138. Mihalache Sorin Dan PSD DA
139. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
140. Mircea Costache PRM DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L -
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L NU
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohora Tudor PSD DA
149. Moisoiu Adrian PRM DA
150. Moldovan Emil Radu PSD DA
151. Momanu Corneliu - DA
152. Movilă Petru PD-L NU
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Nedelcu Gabriela PSD DA
158. Nica Dan PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
161. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
162. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Oancea Viorel - NU
165. Olarean Aurel PD-L NU
166. Oltean Ioan PD-L NU
167. Olteanu Bogdan PNL NU
168. Oprea Gabriel PSD DA
169. Pardău Dumitru - NU
170. Păun Nicolae Minoritati NU
171. Petrea Constantin PD-L NU
172. Plumb Rovana PSD DA
173. Podgorean Radu PSD DA
174. Ponta Victor-Viorel PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL NU
177. Popa Nicolae PC DA
178. Popescu Florin Aurelian - DA
179. Popescu Ionica Constanța PC DA
180. Popp Cosmin Gabriel PD-L -
181. Preda Ion PNL NU
182. Pruteanu Vasile - DA
183. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
184. Pupeză Viorel PSD DA
185. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
186. Pușcă Mircea Valer PNL NU
187. Rădulescu Cristian PD-L NU
188. Rogin Marius PD-L NU
189. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
190. Rus Ioan Aurel PRM DA
191. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
192. Rușanu Dan Radu PNL NU
193. Sanda Victor PSD DA
194. Sandu Gabriel - NU
195. Sandu-Capră Mihai PNL NU
196. Sasu Ion PSD DA
197. Săniuță Marian-Florian PSD DA
198. Săpunaru Nini PNL NU
199. Sârb Gheorghe PD-L NU
200. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
201. Scutaru Adrian George PNL NU
202. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
203. Seres Dénes UDMR NU
204. Sirețeanu Mihail PSD DA
205. Sóki Béla UDMR NU
206. Soporan Vasile Filip PSD DA
207. Stan Ioan PSD DA
208. Stan Ion PSD DA
209. Stanciu Anghel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Mircea PSD DA
212. Stănișoară Mihai PD-L NU
213. Stoica Ion - DA
214. Străchinaru Petre PD-L Abținere
215. Strungă Emil PNL Abținere
216. Szekely Levente Csaba UDMR NU
217. Șandru Marcela Lavinia - DA
218. Știrbeț Cornel - DA
219. Știucă Alecsandru PSD DA
220. Tabără Valeriu PD-L NU
221. Tamás Sándor UDMR NU
222. Tămagă Constantin PSD DA
223. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
224. Tărniceru Petru PSD DA
225. Teodorescu George Alin PSD DA
226. Timar Liviu PSD DA
227. Todoran Pavel PSD DA
228. Toma Florentina Marilena PSD DA
229. Toma Horia-Victor PNL NU
230. Toró Tiberiu UDMR Abținere
231. Tudor Constantin PC DA
232. Tudose Mihai PSD DA
233. Turcan Raluca - DA
234. Țundrea Ioan PC DA
235. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
236. Ungureanu Petre - DA
237. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
238. Vainer Aurel Minoritati NU
239. Varga Attila UDMR NU
240. Vasile Aurelia PSD DA
241. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
242. Vlase Petru Gabriel PSD DA
243. Vlădoiu Aurel PSD DA
244. Voicu Cătălin PSD DA
245. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
246. Zaharia Claudius Mihail - NU
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
248. Zegrean Augustin PD-L NU
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 12:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro