Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2007 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2007, ora 12:44

Subiect vot: Vot final - Cont executie 2004 - Proiectul de Hotarare privind Contul de executie a bugetului Camerei Deputatilor pe anul 2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:250 91 38 21 40 18 13 10 19
- voturi pentru (DA):227 89 38 17 36 16 12 10 9
- voturi împotrivă (NU):13 - - - 2 1 - - 10
- abțineri:9 2 - 4 2 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru - NU
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
39. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
40. Buzatu Dan Horațiu - NU
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD DA
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciontu Corneliu - DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
55. Cliveti Minodora PSD DA
56. Cocrea Olguța - DA
57. Codîrlă Liviu PRM Abținere
58. Constantinescu Anca PD-L NU
59. Constantinescu Viorel PSD DA
60. Corlățean Titus PSD DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Crețu Gabriela PSD DA
63. Cutean Vasile Emilian PSD DA
64. Diaconescu Marin PRM DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Dumitru PRM DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
72. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
73. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
74. Dumitriu Mihai PSD DA
75. Dumitru Ion PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Faina Constantin PC DA
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Florea Damian PC DA
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Giurgiu Mircia - DA
92. Glăvan Ștefan PC DA
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati DA
96. Gubandru Aurel PSD DA
97. Gușă Cozmin Horea - DA
98. Hoban Ioan PNL DA
99. Hrebenciuc Viorel PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
105. Ionescu Daniel PSD DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
108. Iriza Marius PRM DA
109. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Kerekes Károly UDMR DA
112. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
113. Kovacs Attila UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Lambrino Radu PD-L DA
116. Liga Dănuț PD-L DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD DA
119. Magheru Paul PRM DA
120. Man Mircea PD-L DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Manta Pantelimon PC -
123. Marian Dan Mihai PNL DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mazăre Alexandru PSD DA
130. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
131. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
132. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Meir Nati - DA
135. Merce Ilie PRM DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD DA
138. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
139. Mircea Costache PRM Abținere
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
145. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
146. Mînzînă Ion PRM DA
147. Mocanu Alexandru PD-L DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Moldovan Emil Radu PSD DA
153. Momanu Corneliu - NU
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Nedelcu Gabriela PSD DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
163. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L Abținere
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oancea Viorel - NU
167. Olarean Aurel PD-L DA
168. Oltean Ioan PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Oprea Gabriel PSD DA
171. Pardău Dumitru - DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Petrea Constantin PD-L DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podgorean Radu PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
177. Pop Claudiu Adrian PSD DA
178. Popa Cornel PNL DA
179. Popa Nicolae PC DA
180. Popescu Florin Aurelian - NU
181. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
182. Preda Ion PNL DA
183. Pruteanu Vasile - NU
184. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
185. Pupeză Viorel PSD DA
186. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
187. Pușcă Mircea Valer PNL DA
188. Rădulescu Cristian PD-L DA
189. Rogin Marius PD-L DA
190. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
191. Rus Ioan Aurel PRM DA
192. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
193. Rușanu Dan Radu PNL DA
194. Sanda Victor PSD DA
195. Sandu Gabriel - NU
196. Sandu-Capră Mihai PNL DA
197. Sasu Ion PSD DA
198. Săniuță Marian-Florian PSD DA
199. Săpunaru Nini PNL DA
200. Sârb Gheorghe PD-L DA
201. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sirețeanu Mihail PSD DA
206. Sóki Béla UDMR DA
207. Soporan Vasile Filip PSD DA
208. Stan Ioan PSD DA
209. Stan Ion PSD DA
210. Stanciu Anghel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Mircea PSD DA
213. Stănișoară Mihai PD-L DA
214. Stoica Ion - DA
215. Străchinaru Petre PD-L DA
216. Strungă Emil PNL DA
217. Szekely Levente Csaba UDMR DA
218. Șandru Marcela Lavinia - DA
219. Știrbeț Cornel - NU
220. Știucă Alecsandru PSD DA
221. Tabără Valeriu PD-L DA
222. Tamás Sándor UDMR DA
223. Tămagă Constantin PSD DA
224. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
225. Tărniceru Petru PSD DA
226. Teodorescu George Alin PSD DA
227. Timar Liviu PSD DA
228. Todoran Pavel PSD DA
229. Toma Florentina Marilena PSD DA
230. Toma Horia-Victor PNL DA
231. Toró Tiberiu UDMR NU
232. Tudor Constantin PC DA
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca - NU
235. Țundrea Ioan PC DA
236. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
237. Ungureanu Petre - DA
238. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
239. Vainer Aurel Minoritati DA
240. Varga Attila UDMR DA
241. Vasile Aurelia PSD DA
242. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
243. Vlase Petru Gabriel PSD DA
244. Vlădoiu Aurel PSD DA
245. Voicu Cătălin PSD DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Zaharia Claudius Mihail - NU
248. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
249. Zegrean Augustin PD-L DA
250. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 17:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro