Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.02.2007 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 20 februarie 2007, ora 12:44

Subiect vot: Vot final - Cont executie 2005 - Proiectul de Hotarare privind Contul de executie a bugetului Camerei Deputatilor pe anul 2005
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:251 92 38 20 42 18 13 9 19
- voturi pentru (DA):231 88 38 18 39 17 12 9 10
- voturi împotrivă (NU):12 - - - 2 1 - - 9
- abțineri:4 1 - 2 1 - - - -
- nu au votat:4 3 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Boureanu Cristian Alexandru - NU
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Brînză William Gabriel PD-L DA
34. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
35. Buciu Angela PRM DA
36. Buciuta Ștefan Minoritati DA
37. Buda Daniel PD-L DA
38. Buda Ioan PSD DA
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
40. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
41. Buzatu Dan Horațiu - NU
42. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
47. Călian Petru PC DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Câmpanu Liviu PNL DA
50. Chiper Gheorghe PSD DA
51. Chiș Filonaș PSD DA
52. Cindrea Ioan PSD DA
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciontu Corneliu - DA
55. Ciopraga Mircea PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
57. Cliveti Minodora PSD DA
58. Cocrea Olguța - DA
59. Codîrlă Liviu PRM DA
60. Constantinescu Anca PD-L NU
61. Constantinescu Viorel PSD DA
62. Corlățean Titus PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cutean Vasile Emilian PSD DA
65. Diaconescu Marin PRM DA
66. Diaconescu Renică PC DA
67. Dida Corneliu Ioan PSD DA
68. Dobre Traian PNL DA
69. Dorneanu Valer PSD DA
70. Dragomir Dumitru PRM DA
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
73. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
74. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
75. Dumitriu Mihai PSD DA
76. Dumitru Ion PSD DA
77. Dușa Mircea PSD DA
78. Duțu Stelian PD-L DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Faina Constantin PC DA
81. Fenechiu Relu PNL DA
82. Florea Damian PC -
83. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
84. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
85. Furo Iuliu Ioan PRM DA
86. Gabor Gheorghe PNL DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Georgescu Filip PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PNL DA
90. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
91. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
92. Ghișe Ioan PNL DA
93. Giurgiu Mircia - DA
94. Glăvan Ștefan PC DA
95. Gonțea Ion PD-L DA
96. Grigore Dan PD-L DA
97. Grosaru Mircea Minoritati DA
98. Gubandru Aurel PSD DA
99. Gușă Cozmin Horea - DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Hrebenciuc Viorel PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Igaș Traian Constantin PD-L DA
105. Ignat Miron Minoritati DA
106. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
107. Ionescu Daniel PSD DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
110. Iriza Marius PRM DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Liga Dănuț PD-L DA
118. Luchian Ion PNL DA
119. Macaleți Costică PSD DA
120. Magheru Paul PRM DA
121. Man Mircea PD-L DA
122. Manolescu Oana Minoritati DA
123. Manta Pantelimon PC DA
124. Marian Dan Mihai PNL DA
125. Marin Constantin PSD DA
126. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
127. Martin Eduard-Stelian PSD -
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Matei Cătălin Lucian PSD DA
131. Mazăre Alexandru PSD DA
132. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
133. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
134. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
135. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Meir Nati - DA
138. Merce Ilie PRM DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mircea Costache PRM Abținere
142. Mironescu Laurențiu PD-L DA
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
144. Mitrea Manuela PSD DA
145. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
146. Mînzînă Ion PRM DA
147. Mocanu Alexandru PD-L DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Moldovan Emil Radu PSD DA
153. Momanu Corneliu - NU
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Nedelcu Gabriela PSD DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
163. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L Abținere
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oancea Viorel - NU
167. Olarean Aurel PD-L DA
168. Oltean Ioan PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Oprea Gabriel PSD DA
171. Pardău Dumitru - DA
172. Păun Nicolae Minoritati DA
173. Petrea Constantin PD-L DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podgorean Radu PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD DA
177. Pop Claudiu Adrian PSD DA
178. Popa Cornel PNL DA
179. Popa Nicolae PC DA
180. Popescu Florin Aurelian - NU
181. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
182. Preda Ion PNL DA
183. Pruteanu Vasile - DA
184. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
185. Pupeză Viorel PSD DA
186. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
187. Pușcaș Vasile PSD -
188. Pușcă Mircea Valer PNL DA
189. Rădulescu Cristian PD-L DA
190. Rogin Marius PD-L DA
191. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
192. Rus Ioan Aurel PRM DA
193. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
194. Rușanu Dan Radu PNL DA
195. Sanda Victor PSD DA
196. Sandu Gabriel - NU
197. Sandu-Capră Mihai PNL DA
198. Sasu Ion PSD DA
199. Săniuță Marian-Florian PSD DA
200. Săpunaru Nini PNL DA
201. Sârb Gheorghe PD-L DA
202. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
203. Scutaru Adrian George PNL DA
204. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sirețeanu Mihail PSD DA
207. Sóki Béla UDMR DA
208. Soporan Vasile Filip PSD DA
209. Stan Ioan PSD DA
210. Stan Ion PSD DA
211. Stanciu Anghel PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Mircea PSD DA
214. Stănișoară Mihai PD-L DA
215. Stoica Ion - DA
216. Străchinaru Petre PD-L DA
217. Strungă Emil PNL DA
218. Szekely Levente Csaba UDMR DA
219. Șandru Marcela Lavinia - DA
220. Știrbeț Cornel - NU
221. Știucă Alecsandru PSD DA
222. Tabără Valeriu PD-L DA
223. Tamás Sándor UDMR DA
224. Tămagă Constantin PSD DA
225. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
226. Tărniceru Petru PSD DA
227. Teodorescu George Alin PSD DA
228. Timar Liviu PSD DA
229. Todoran Pavel PSD DA
230. Toma Florentina Marilena PSD DA
231. Toma Horia-Victor PNL DA
232. Toró Tiberiu UDMR NU
233. Tudor Constantin PC DA
234. Tudose Mihai PSD DA
235. Turcan Raluca - NU
236. Țundrea Ioan PC DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ungureanu Petre - DA
239. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
240. Vainer Aurel Minoritati DA
241. Varga Attila UDMR DA
242. Vasile Aurelia PSD DA
243. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voicu Cătălin PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
248. Zaharia Claudius Mihail - NU
249. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
250. Zegrean Augustin PD-L DA
251. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 7:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro