Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2020 > 14:54 Versiunea pentru printare
Joi, 18 iunie 2020, ora 14:54

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotărâre privind aprobarea participării Armatei României, la Operația Gallant Phoenix, începând cu anul 2020
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:378 122 65 25 19 11 17 7 54 22 13 7
- voturi pentru (DA):375 120 65 25 19 11 17 7 53 22 13 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
15. Axinte Vasile deputat PSD DA
16. Babuș Radu deputat PSD DA
17. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
18. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
26. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL DA
33. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
34. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius deputat PNL DA
41. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
42. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
43. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
44. Bontea Vlad deputat PSD DA
45. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
46. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
48. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
49. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
50. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
53. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
54. Bulacu Romulus senator PNL DA
55. Bulai Iulian deputat USR DA
56. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
59. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
60. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
61. Caracota Iancu senator PNL DA
62. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
63. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
64. Căciulă Aurel deputat PSD DA
65. Călin Ion deputat PSD DA
66. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
67. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
68. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
69. Cherecheș Florica deputat PNL DA
70. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
71. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
72. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
73. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
74. Cioabă Petre deputat PSD DA
75. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
76. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
77. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
78. Cîtea Vasile deputat PSD DA
79. Cobuz Maricela deputat PSD DA
80. Cocoș Vasile deputat PSD DA
81. Codreanu Constantin deputat PMP DA
82. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
83. Coliban Allen senator USR DA
84. Corlățean Titus senator PSD DA
85. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
86. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
87. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
88. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
89. Crețu Gabriela senator PSD NU
90. Cristache Cătălin deputat PMP DA
91. Cristina Ioan senator PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
98. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
99. Culeafă Mihai deputat PNL DA
100. Cupă Ion deputat PMP DA
101. Cupșa Ioan deputat PNL DA
102. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
103. Dănăilă Leon senator PNL DA
104. Dehelean Silviu deputat USR DA
105. Deneș Ioan senator PSD DA
106. Derzsi Ákos senator UDMR DA
107. Diaconescu Renică senator PSD DA
108. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
109. Dima Carmen senator PSD DA
110. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
111. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
112. Dircă George-Edward senator USR DA
113. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
114. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
115. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
116. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
117. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
118. Dogariu Eugen senator PSD DA
119. Drulă Cătălin deputat USR DA
120. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
121. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
122. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
123. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
124. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
125. Farago Petru deputat UDMR DA
126. Fădor Angelica deputat PNL DA
127. Fălcoi Nicu senator USR DA
128. Federovici Doina Elena senator PSD DA
129. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
130. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
131. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
132. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
133. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
134. Florea Damian deputat PNL DA
135. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
136. Floroiu Ionel deputat PSD DA
137. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
138. Furic Iarco deputat Minoritati DA
139. Furtună Mirela deputat PSD DA
140. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
141. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
143. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
144. Găină Mihăiță deputat PNL DA
145. Georgescu Laura deputat PSD DA
146. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
147. Gerea Andrei Dominic deputat Neafiliați DA
148. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
149. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
150. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
151. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
152. Gherman Dumitru deputat PSD DA
153. Ghica Cristian senator USR DA
154. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
155. Gilia Claudia deputat PSD DA
156. Gioancă Eugen senator PNL DA
157. Giugea Nicolae deputat PNL DA
158. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
159. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
160. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
161. Gudu Vasile deputat PNL DA
162. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
163. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Iancu Iulian deputat PSD DA
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
169. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
170. Iliescu Cătălin Lucian senator Neafiliați DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
174. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
175. Ionescu George deputat PNL DA
176. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
177. Iordache Florin deputat PSD DA
178. Iordache Virginel senator PSD DA
179. Iriza Scarlat senator PSD DA
180. Itu Cornel deputat PSD DA
181. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
182. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
183. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
184. Korodi Attila deputat UDMR DA
185. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
186. László Attila senator UDMR DA
187. Lazăr Sorin deputat PSD DA
188. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
189. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
190. Longher Victoria deputat Minoritati DA
191. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
192. Lungu Dan senator USR DA
193. Lungu Tudorița deputat PNL DA
194. Lungu Vasile-Cristian senator Neafiliați DA
195. Lupașcu Costel deputat PSD DA
196. Lupescu Dumitru deputat USR DA
197. Lupu Victorel senator PSD DA
198. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
199. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
200. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
201. Manoliu Dan senator PSD DA
202. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
203. Mareș Mara deputat PNL DA
204. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
205. Marin Gheorghe senator PSD DA
206. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
207. Marussi George-Nicolae senator USR DA
208. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
209. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
210. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
211. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
212. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
213. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
214. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
215. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
216. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
217. Mihu Ștefan senator PSD DA
218. Mircea Florin deputat PSD DA
219. Mirea Siminica senator PSD DA
220. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
221. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
222. Moga Nicolae senator PSD DA
223. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
224. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
225. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
226. Movilă Petru deputat PMP DA
227. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
228. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
229. Neagu Nicolae deputat PNL DA
230. Neață Eugen deputat PSD DA
231. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
232. Nicolae Andrei deputat PSD DA
233. Nicolae Șerban senator PSD DA
234. Niță Ilie senator PSD DA
235. Niță Mihai deputat PRO Europa DA
236. Niță Nicu deputat PSD DA
237. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
238. Oprea Dumitru deputat PNL DA
239. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
240. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
241. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
242. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
243. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
244. Palăr Ionel deputat PNL DA
245. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
246. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
248. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
249. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
251. Pavel Marian senator PSD DA
252. Păle Dănuț deputat PSD DA
253. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
254. Petcu Toma-Florin deputat PNL DA
255. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
256. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
257. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
258. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
259. Pop Andrei deputat PSD DA
260. Pop Georgian deputat PSD DA
261. Pop Gheorghe senator PSD DA
262. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
263. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
264. Popa Cornel senator PNL DA
265. Popa Florin deputat PSD DA
266. Popa Ion senator PNL DA
267. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
268. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
269. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
270. Popescu Pavel deputat PNL DA
271. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
272. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator Neafiliați DA
273. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
274. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
275. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
276. Presură Alexandra deputat PSD DA
277. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
278. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
279. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
280. Radu Anișoara deputat PSD DA
281. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
282. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
283. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
284. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
285. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
286. Răduț Violeta deputat PSD DA
287. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
288. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
289. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
290. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
291. Romașcanu Lucian senator PSD DA
292. Roșca Lucreția deputat PSD DA
293. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
294. Rotaru Ion senator PSD DA
295. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
296. Ruse Mihai senator Neafiliați DA
297. Salan Viorel senator PSD DA
298. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
299. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
300. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
301. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
302. Seres Dénes deputat UDMR DA
303. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
304. Silistru Doina senator PSD DA
305. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
306. Simionca Ioan senator Neafiliați DA
307. Simionca Ionuț deputat PMP DA
308. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
309. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
310. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
311. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
312. Solomon Adrian deputat PSD DA
313. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
314. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
315. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
316. Stan Ioan senator PSD DA
317. Stan Viorel deputat PSD DA
318. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
319. Stancu Florinel deputat PRO Europa DA
320. Stativă Irinel Ioan deputat PSD Abținere
321. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
322. Stănescu Paul senator PSD DA
323. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
324. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
325. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
326. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
327. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
328. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
329. Szabó Ödön deputat UDMR DA
330. Șarapatin Elvira deputat PSD Abținere
331. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
332. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
333. Șișcu George deputat PNL DA
334. Șotcan Theodora deputat PSD DA
335. Șova Lucian deputat PSD DA
336. Șovăială Constantin deputat PNL DA
337. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
338. Ștefan Ion deputat PNL DA
339. Tabugan Ion deputat PNL DA
340. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
341. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
342. Teacă Alexandru deputat PMP DA
343. Teiș Alina deputat PSD DA
344. Terea Ioan deputat PSD DA
345. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
346. Todor Adrian deputat PSD DA
347. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
348. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
349. Toma Ilie deputat PSD DA
350. Trăilă Cristina deputat PNL DA
351. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
352. Tudor Beatrice deputat PSD DA
353. Turcan Raluca deputat PNL DA
354. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
355. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
356. Țachianu Marian deputat PSD DA
357. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
358. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
359. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
360. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
361. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
362. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
363. Varga Vasile deputat PNL DA
364. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
365. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
366. Velcea Nicolae deputat PSD DA
367. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
368. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
369. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
370. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
371. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
372. Vulpescu Ioan senator PSD DA
373. Weber Mihai deputat PSD DA
374. Wiener Adrian senator USR DA
375. Zainea Cornel deputat USR DA
376. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
377. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
378. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 august 2020, 15:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro