Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2020 > 15:02 Versiunea pentru printare
Joi, 18 iunie 2020, ora 15:02

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotărâre pentru aprobarea înființării pe teritoriul României a Comandamentului Corpului Multinațional de Sud-Est, sub denumirea Headquarters Multinational Corps South-East (HQ MNC-SE).
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:385 123 68 25 21 10 17 6 55 23 11 9
- voturi pentru (DA):381 123 68 25 20 10 17 5 54 23 11 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat PSD DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcaș Viorel senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL DA
34. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
35. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
36. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR -
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodea Marius deputat PNL DA
43. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
44. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
50. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
51. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
52. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
53. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
54. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
55. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
56. Buican Cristian deputat PNL DA
57. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
58. Bulacu Romulus senator PNL DA
59. Bulai Iulian deputat USR DA
60. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
61. Burciu Cristina deputat PNL DA
62. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
63. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
64. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
65. Caracota Iancu senator PNL DA
66. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
67. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
68. Căciulă Aurel deputat PSD DA
69. Călin Ion deputat PSD DA
70. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
71. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
72. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
73. Cârciumaru Florin senator PSD DA
74. Cherecheș Florica deputat PNL DA
75. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
76. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
77. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
78. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
79. Chițac Vergil senator PNL DA
80. Cioabă Petre deputat PSD DA
81. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
82. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
83. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
84. Cîtea Vasile deputat PSD DA
85. Cobuz Maricela deputat PSD DA
86. Cocoș Vasile deputat PSD DA
87. Codreanu Constantin deputat PMP DA
88. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
89. Constantin Daniel deputat PNL DA
90. Corlățean Titus senator PSD DA
91. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
92. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
93. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
94. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
95. Crețu Gabriela senator PSD Abținere
96. Cristache Cătălin deputat PMP DA
97. Cristina Ioan senator PNL DA
98. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
99. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
101. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
102. Csoma Botond deputat UDMR DA
103. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
104. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
105. Culeafă Mihai deputat PNL DA
106. Cupă Ion deputat PMP DA
107. Cupșa Ioan deputat PNL DA
108. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
109. Dănăilă Leon senator PNL DA
110. Dehelean Silviu deputat USR DA
111. Deneș Ioan senator PSD DA
112. Derzsi Ákos senator UDMR DA
113. Diaconescu Renică senator PSD DA
114. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
115. Dima Carmen senator PSD DA
116. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
117. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
118. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
119. Dircă George-Edward senator USR DA
120. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
121. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
122. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
123. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
124. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
125. Dogariu Eugen senator PSD DA
126. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați Abținere
127. Drulă Cătălin deputat USR DA
128. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
129. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
130. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
131. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
132. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
133. Farago Petru deputat UDMR DA
134. Fădor Angelica deputat PNL DA
135. Fălcoi Nicu senator USR DA
136. Federovici Doina Elena senator PSD DA
137. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
138. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
139. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
140. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
141. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
142. Florea Damian deputat PNL DA
143. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
144. Floroiu Ionel deputat PSD DA
145. Furic Iarco deputat Minoritati DA
146. Furtună Mirela deputat PSD DA
147. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
148. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
149. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
150. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
151. Găină Mihăiță deputat PNL DA
152. Georgescu Laura deputat PSD DA
153. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
154. Gerea Andrei Dominic deputat Neafiliați DA
155. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
156. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
157. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
158. Gherman Dumitru deputat PSD DA
159. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
160. Gilia Claudia deputat PSD DA
161. Gioancă Eugen senator PNL DA
162. Giugea Nicolae deputat PNL DA
163. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
164. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
165. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
166. Gudu Vasile deputat PNL DA
167. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
168. Halici Nicușor deputat PSD DA
169. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
170. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
171. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
172. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
173. Iancu Iulian deputat PSD DA
174. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
175. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
176. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
177. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
178. Ilie Viorel senator PNL DA
179. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
180. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
181. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
182. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
183. Ionescu George deputat PNL DA
184. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
185. Iordache Florin deputat PSD DA
186. Iordache Virginel senator PSD DA
187. Iriza Scarlat senator PSD DA
188. Itu Cornel deputat PSD DA
189. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
190. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
191. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
192. Korodi Attila deputat UDMR DA
193. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
194. László Attila senator UDMR DA
195. Lazăr Sorin deputat PSD DA
196. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
197. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
198. Longher Victoria deputat Minoritati DA
199. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
200. Lungu Dan senator USR DA
201. Lungu Tudorița deputat PNL DA
202. Lungu Vasile-Cristian senator Neafiliați DA
203. Lupașcu Costel deputat PSD DA
204. Lupescu Dumitru deputat USR DA
205. Lupu Victorel senator PSD DA
206. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
207. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
208. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
209. Manoliu Dan senator PSD DA
210. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
211. Mareș Mara deputat PNL DA
212. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa Abținere
213. Marin Gheorghe senator PSD DA
214. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
215. Marussi George-Nicolae senator USR DA
216. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
217. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
218. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
219. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
220. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
221. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
222. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
223. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
224. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
225. Mihu Ștefan senator PSD DA
226. Mircea Florin deputat PSD DA
227. Mirea Siminica senator PSD DA
228. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
229. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
230. Moga Nicolae senator PSD DA
231. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
232. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
233. Movilă Petru deputat PMP DA
234. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
235. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
236. Neagu Nicolae deputat PNL DA
237. Neață Eugen deputat PSD DA
238. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
239. Nicolae Andrei deputat PSD DA
240. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
241. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
242. Niță Ilie senator PSD DA
243. Niță Nicu deputat PSD DA
244. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
245. Oprea Dumitru deputat PNL DA
246. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
247. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
248. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
249. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
250. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
251. Palăr Ionel deputat PNL DA
252. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
253. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
254. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
255. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
256. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
257. Pavel Marian senator PSD DA
258. Păle Dănuț deputat PSD DA
259. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
260. Petcu Toma-Florin deputat PNL DA
261. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
262. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
263. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
264. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
265. Pop Andrei deputat PSD DA
266. Pop Georgian deputat PSD DA
267. Pop Gheorghe senator PSD DA
268. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
269. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
270. Popa Cornel senator PNL DA
271. Popa Ion senator PNL DA
272. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
273. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
274. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
275. Popescu Pavel deputat PNL DA
276. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
277. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator Neafiliați DA
278. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
279. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
280. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
281. Presură Alexandra deputat PSD DA
282. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
283. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
284. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
285. Radu Anișoara deputat PSD DA
286. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
287. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
288. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
289. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
290. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
291. Răduț Violeta deputat PSD DA
292. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
293. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
294. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
295. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
296. Roșca Lucreția deputat PSD DA
297. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
298. Rotaru Ion senator PSD DA
299. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
300. Ruse Mihai senator Neafiliați DA
301. Salan Viorel senator PSD DA
302. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
303. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
304. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
305. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
306. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
307. Seres Dénes deputat UDMR DA
308. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
309. Silistru Doina senator PSD DA
310. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
311. Simionca Ioan senator Neafiliați DA
312. Simionca Ionuț deputat PMP DA
313. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
314. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
315. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
316. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
317. Solomon Adrian deputat PSD DA
318. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
319. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
320. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
321. Stan Ioan senator PSD DA
322. Stan Viorel deputat PSD DA
323. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
324. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
325. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
326. Stănescu Paul senator PSD DA
327. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
328. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
329. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
330. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
331. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
332. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
333. Szabó Ödön deputat UDMR DA
334. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
335. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
336. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
337. Șișcu George deputat PNL DA
338. Șotcan Theodora deputat PSD DA
339. Șova Lucian deputat PSD DA
340. Șovăială Constantin deputat PNL DA
341. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
342. Ștefan Ion deputat PNL DA
343. Tabugan Ion deputat PNL DA
344. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
345. Tánczos Barna senator UDMR DA
346. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
347. Teacă Alexandru deputat PMP DA
348. Teiș Alina deputat PSD DA
349. Terea Ioan deputat PSD DA
350. Todor Adrian deputat PSD DA
351. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
352. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
353. Toma Ilie deputat PSD DA
354. Trăilă Cristina deputat PNL DA
355. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
356. Tudor Beatrice deputat PSD DA
357. Turcan Raluca deputat PNL DA
358. Turos Lóránd senator UDMR DA
359. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
360. Țachianu Marian deputat PSD DA
361. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
362. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
363. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
364. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
365. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
366. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
367. Varga Vasile deputat PNL DA
368. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
369. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
370. Vass Levente deputat UDMR DA
371. Velcea Nicolae deputat PSD DA
372. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
373. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
374. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
375. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
376. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
377. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
378. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
379. Vulpescu Ioan senator PSD DA
380. Weber Mihai deputat PSD DA
381. Wiener Adrian senator USR DA
382. Zainea Cornel deputat USR DA
383. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
384. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
385. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 august 2020, 15:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro