Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.03.2007 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 6 martie 2007, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 444/2002 privind stimularea industriei de tehnologia informației.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 73 36 21 42 17 14 12 18
- voturi pentru (DA):216 71 35 20 41 17 14 12 6
- voturi împotrivă (NU):3 1 - 1 1 - - - -
- abțineri:13 1 - - - - - - 12
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică - Abținere
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu - Abținere
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Fenechiu Relu PNL -
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hrebenciuc Viorel PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Liga Dănuț PD-L DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Mătușa Tudor PRM DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
135. Mînzînă Ion PRM DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohora Tudor PSD DA
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Momanu Corneliu - Abținere
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - Abținere
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
147. Năstase Adrian PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
153. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel - Abținere
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pardău Dumitru - Abținere
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Ponta Victor-Viorel PSD DA
164. Pop Claudiu Adrian PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Nicolae PC DA
167. Popescu Dan Ioan PC DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Pupeză Viorel PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Puzdrea Dumitru PD-L NU
176. Rădulescu Cristian PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Rușanu Dan Radu PNL DA
182. Sanda Victor PSD DA
183. Sandu Gabriel - Abținere
184. Sandu-Capră Mihai PNL DA
185. Sasu Ion PSD DA
186. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
187. Săpunaru Nini PNL DA
188. Sârb Gheorghe PD-L DA
189. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Soporan Vasile Filip PSD DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stănescu Mircea PSD DA
198. Stănișoară Mihai PD-L DA
199. Stoica Ion - Abținere
200. Străchinaru Petre PD-L DA
201. Strungă Emil PNL DA
202. Szekely Levente Csaba UDMR DA
203. Șandru Marcela Lavinia - DA
204. Știrbeț Cornel - Abținere
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tabără Valeriu PD-L DA
207. Tamás Sándor UDMR DA
208. Tămagă Constantin PSD DA
209. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
210. Tărniceru Petru PSD DA
211. Timar Liviu PSD DA
212. Timiș Ioan PNL DA
213. Toma Horia-Victor PNL DA
214. Toró Tiberiu UDMR DA
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudor Marcu PRM DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
218. Ungureanu Petre - Abținere
219. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Attila UDMR DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Cătălin PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
229. Voinea Florea PSD DA
230. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
231. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
232. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
233. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 5:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro