Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2020 > 16:44 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2020, ora 16:44

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre privind aprobarea Strategiei Naționale de Apărare a Țării pentru perioada 2020
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:354 119 58 22 17 8 14 11 58 15 11 7
- voturi pentru (DA):311 116 58 - 17 8 14 8 55 15 - 7
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - - - 1 1 - - -
- abțineri:38 2 - 22 - - - 2 1 - 11 -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Anton Anton deputat PSD DA
11. Apjok Norbert deputat UDMR DA
12. Arcan Emilia senator PSD DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț deputat USR Abținere
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
26. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL DA
33. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
36. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
37. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
38. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
39. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
40. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
41. Bontea Vlad deputat PSD DA
42. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
44. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
45. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
46. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
47. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulacu Romulus senator PNL DA
54. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
57. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
58. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
59. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
60. Caracota Iancu senator PNL DA
61. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
62. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
63. Căciulă Aurel deputat PSD DA
64. Călin Ion deputat PSD DA
65. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
66. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
67. Cârciumaru Florin senator PSD DA
68. Cherecheș Florica deputat PNL DA
69. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
73. Cioabă Petre deputat PSD DA
74. Ciocan Dan deputat PSD DA
75. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
76. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
77. Cîtea Vasile deputat PSD DA
78. Cobuz Maricela deputat PSD DA
79. Cocoș Vasile deputat PSD DA
80. Codreanu Constantin deputat PMP DA
81. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
82. Coliban Allen senator USR Abținere
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Lavinia-Corina deputat USR Abținere
85. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
86. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
87. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
88. Crețu Gabriela senator PSD NU
89. Cristache Cătălin deputat PMP DA
90. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
91. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
92. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
93. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
96. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
97. Culeafă Mihai deputat PNL DA
98. Cupă Ion deputat PMP DA
99. Cupșa Ioan deputat PNL DA
100. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
101. Dan Nicușor Daniel deputat USR Abținere
102. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
103. Deneș Ioan senator PSD DA
104. Derzsi Ákos senator UDMR DA
105. Diaconescu Renică senator PSD DA
106. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
107. Dima Carmen senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dircă George-Edward senator USR Abținere
111. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
112. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa Abținere
113. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
114. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
115. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
116. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
117. Dogariu Eugen senator PSD DA
118. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați NU
119. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat Neafiliați DA
120. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
121. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
122. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
123. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
124. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
125. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
126. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
127. Farago Petru deputat UDMR DA
128. Fădor Angelica deputat PNL DA
129. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
130. Federovici Doina Elena senator PSD DA
131. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
132. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
133. Florea Damian deputat PNL DA
134. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
135. Furic Iarco deputat Minoritati DA
136. Furtună Mirela deputat PSD DA
137. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
138. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
139. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
140. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
141. Găină Mihăiță deputat PNL DA
142. Georgescu Laura deputat PSD DA
143. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
144. Gerea Andrei Dominic deputat PSD DA
145. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
146. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
147. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
148. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
149. Gherman Dumitru deputat PSD DA
150. Ghica Cristian senator USR Abținere
151. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
152. Gilia Claudia deputat PSD DA
153. Gioancă Eugen senator PNL DA
154. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
155. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
156. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
157. Gudu Vasile deputat PNL DA
158. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
159. Halici Nicușor deputat PSD DA
160. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PRO Europa DA
161. Hărătău Elena deputat PNL DA
162. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
165. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
166. Iancu Iulian deputat PSD DA
167. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
168. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
169. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
170. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
171. Ilie Viorel senator PNL DA
172. Iliescu Cătălin Lucian senator Neafiliați DA
173. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
174. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
175. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
176. Ionescu George deputat PNL DA
177. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
178. Iordache Florin deputat PSD DA
179. Iordache Virginel senator PSD DA
180. Iriza Scarlat senator PSD DA
181. Itu Cornel deputat PSD DA
182. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
183. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
184. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
185. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
186. László Attila senator UDMR DA
187. Lazăr Sorin deputat PSD DA
188. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD Abținere
189. Longher Victoria deputat Minoritati DA
190. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
191. Lungu Dan senator USR Abținere
192. Lungu Tudorița deputat PNL DA
193. Lupașcu Costel deputat PSD DA
194. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
195. Lupu Victorel senator PSD DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
199. Manoliu Dan senator PSD DA
200. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
201. Mareș Mara deputat PNL DA
202. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa Abținere
203. Marin Gheorghe senator PSD DA
204. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
205. Marussi George-Nicolae senator USR Abținere
206. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
207. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
208. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
209. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
210. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
211. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
212. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
213. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
214. Mihu Ștefan senator PSD DA
215. Mircea Florin deputat PSD DA
216. Mirea Siminica senator PSD DA
217. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
218. Moga Nicolae senator PSD DA
219. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
220. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
221. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
222. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
223. Neață Eugen deputat PSD DA
224. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
225. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
226. Nicolae Șerban senator PSD -
227. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
228. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
229. Niță Ilie senator PSD DA
230. Niță Nicu deputat PSD DA
231. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
232. Olar Corneliu deputat PNL DA
233. Olteanu Daniel deputat PSD DA
234. Oprea Dumitru deputat PNL DA
235. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
236. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
237. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
238. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
239. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
240. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
241. Palăr Ionel deputat PNL DA
242. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
243. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
244. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
245. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
246. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
247. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
248. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
249. Pavel Marian senator PSD DA
250. Păle Dănuț deputat PSD DA
251. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
252. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
253. Pistru Eusebiu-Manea deputat PMP DA
254. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD NU
255. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
256. Pop Andrei deputat PSD DA
257. Pop Georgian deputat PSD DA
258. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
259. Popa Cornel senator PNL DA
260. Popa Ion senator PNL DA
261. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
262. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
263. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
264. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
265. Popescu Pavel deputat PNL DA
266. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
267. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
268. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
269. Presură Alexandra deputat PSD DA
270. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
271. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
272. Radu Anișoara deputat PSD DA
273. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
274. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
275. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
276. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
277. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
278. Răduț Violeta deputat PSD DA
279. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
280. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
281. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
282. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
283. Romașcanu Lucian senator PSD DA
284. Roșca Lucreția deputat PSD DA
285. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
286. Rotaru Ion senator PSD DA
287. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
288. Salan Viorel senator PSD DA
289. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
290. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
291. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
292. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
293. Seres Dénes deputat UDMR DA
294. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
295. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
296. Silistru Doina senator PSD DA
297. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
298. Simionca Ionuț deputat PMP DA
299. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
300. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
301. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
302. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
303. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
304. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
305. Spânu Ion deputat PRO Europa NU
306. Stan Ioan senator PSD DA
307. Stan Viorel deputat PSD DA
308. Stancu Florinel deputat PRO Europa DA
309. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
310. Stănescu Paul senator PSD DA
311. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
312. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
313. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
314. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
315. Szabó Ödön deputat UDMR DA
316. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
317. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
318. Șișcu George deputat PNL DA
319. Șotcan Theodora deputat PSD DA
320. Șova Lucian deputat PSD DA
321. Șovăială Constantin deputat PNL DA
322. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
323. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
324. Teacă Alexandru deputat PMP DA
325. Terea Ioan deputat PSD DA
326. Todor Adrian deputat PSD DA
327. Toma Ilie deputat PSD DA
328. Toma Vasilică senator PSD DA
329. Trăilă Cristina deputat PNL DA
330. Tudor Beatrice deputat PSD DA
331. Turcan Raluca deputat PNL DA
332. Turos Lóránd senator UDMR DA
333. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
334. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
335. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
336. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
337. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
338. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
339. Varga Vasile deputat PNL DA
340. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
341. Văcaru Alin Vasile deputat PRO Europa DA
342. Velcea Nicolae deputat PSD DA
343. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
344. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
345. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
346. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
347. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
348. Vosganian Varujan deputat PSD Abținere
349. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
350. Vulpescu Ioan senator PSD DA
351. Weber Mihai deputat PSD DA
352. Zainea Cornel deputat USR Abținere
353. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
354. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro