Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2020 > 16:55 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2020, ora 16:55

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru înființarea unei comisii parlamentare de anchetă privind achizițiile și gestionarea stării de urgență
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:348 118 56 23 16 8 14 9 57 17 11 5
- voturi pentru (DA):337 118 56 23 16 8 4 9 57 17 11 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - 2 - - - - -
- nu au votat:8 - - - - - 8 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati -
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati -
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Anton Anton deputat PSD DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
16. Avram Nicolae senator PSD DA
17. Axinte Vasile deputat PSD DA
18. Babuș Radu deputat PSD DA
19. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR DA
24. Bădălău Niculae senator PSD DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
27. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
32. Benkő Erika deputat UDMR DA
33. Bica Dănuț deputat PNL DA
34. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
37. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
38. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
39. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
40. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
41. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
42. Bontea Vlad deputat PSD DA
43. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
45. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
46. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
47. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
48. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
51. Buican Cristian deputat PNL DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulacu Romulus senator PNL DA
54. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
55. Burciu Cristina deputat PNL DA
56. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
57. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
58. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
59. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
60. Caracota Iancu senator PNL DA
61. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
62. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
63. Căciulă Aurel deputat PSD DA
64. Călin Ion deputat PSD DA
65. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
66. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
67. Cârciumaru Florin senator PSD DA
68. Cherecheș Florica deputat PNL DA
69. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
70. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
71. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
72. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
73. Chițac Vergil senator PNL DA
74. Cioabă Petre deputat PSD DA
75. Ciocan Dan deputat PSD DA
76. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Cîtea Vasile deputat PSD DA
79. Cobuz Maricela deputat PSD DA
80. Codreanu Constantin deputat PMP DA
81. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
82. Coliban Allen senator USR DA
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Andreea deputat PSD DA
85. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
86. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
87. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
88. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
89. Crețu Gabriela senator PSD DA
90. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
91. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
92. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati -
93. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
94. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
95. Culeafă Mihai deputat PNL DA
96. Cupă Ion deputat PMP DA
97. Cupșa Ioan deputat PNL DA
98. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
99. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
100. Dehelean Silviu deputat USR DA
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Derzsi Ákos senator UDMR DA
103. Diaconescu Renică senator PSD DA
104. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
105. Dima Carmen senator PSD DA
106. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
107. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
108. Dircă George-Edward senator USR DA
109. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
110. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
111. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
112. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
113. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
114. Dogariu Eugen senator PSD DA
115. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați DA
116. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat Neafiliați DA
117. Drulă Cătălin deputat USR DA
118. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
119. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
120. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
121. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
122. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
123. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
124. Farago Petru deputat UDMR DA
125. Fădor Angelica deputat PNL DA
126. Fălcoi Nicu senator USR DA
127. Federovici Doina Elena senator PSD DA
128. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
129. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
130. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati Abținere
131. Florea Damian deputat PNL DA
132. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
133. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
134. Furic Iarco deputat Minoritati Abținere
135. Furtună Mirela deputat PSD DA
136. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
137. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
138. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
139. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
140. Găină Mihăiță deputat PNL DA
141. Georgescu Laura deputat PSD DA
142. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
143. Gerea Andrei Dominic deputat PSD DA
144. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
145. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
146. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
147. Gherman Dumitru deputat PSD DA
148. Ghica Cristian senator USR DA
149. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
150. Gilia Claudia deputat PSD DA
151. Gioancă Eugen senator PNL DA
152. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
153. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
154. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati -
155. Gudu Vasile deputat PNL DA
156. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
157. Halici Nicușor deputat PSD DA
158. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PRO Europa DA
159. Hărătău Elena deputat PNL DA
160. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
161. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
162. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
163. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
164. Iancu Iulian deputat PSD DA
165. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
166. Ibram Iusein deputat Minoritati -
167. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
168. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
169. Ilie Viorel senator PNL DA
170. Iliescu Cătălin Lucian senator Neafiliați Abținere
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
174. Ionescu George deputat PNL DA
175. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
176. Iordache Florin deputat PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iriza Scarlat senator PSD DA
179. Itu Cornel deputat PSD DA
180. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
181. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
182. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
183. László Attila senator UDMR DA
184. Lazăr Sorin deputat PSD DA
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
186. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
187. Longher Victoria deputat Minoritati DA
188. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
189. Lungu Dan senator USR DA
190. Lungu Tudorița deputat PNL DA
191. Lupașcu Costel deputat PSD DA
192. Lupescu Dumitru deputat USR DA
193. Lupu Victorel senator PSD DA
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
196. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
197. Manoliu Dan senator PSD DA
198. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
199. Mareș Mara deputat PNL DA
200. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
201. Marin Gheorghe senator PSD DA
202. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
203. Marussi George-Nicolae senator USR DA
204. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
205. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
206. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
207. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
208. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
209. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
210. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
211. Mihu Ștefan senator PSD DA
212. Mircea Florin deputat PSD DA
213. Mirea Siminica senator PSD DA
214. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
215. Moga Nicolae senator PSD DA
216. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
217. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
218. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
219. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
221. Neață Eugen deputat PSD DA
222. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
223. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
224. Nicolae Andrei deputat PSD DA
225. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
226. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
227. Niță Ilie senator PSD DA
228. Niță Nicu deputat PSD DA
229. Olar Corneliu deputat PNL DA
230. Olteanu Daniel deputat PSD DA
231. Oprea Dumitru deputat PNL DA
232. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
233. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
234. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
235. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
236. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
237. Palăr Ionel deputat PNL DA
238. Pambuccian Varujan deputat Minoritati -
239. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
240. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
241. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
242. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
243. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
244. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
245. Păle Dănuț deputat PSD DA
246. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
247. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
248. Pistru Eusebiu-Manea deputat PMP DA
249. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
250. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
251. Pop Andrei deputat PSD DA
252. Pop Georgian deputat PSD DA
253. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
254. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
255. Popa Cornel senator PNL DA
256. Popa Ion senator PNL DA
257. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
258. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
259. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
260. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
261. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
262. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
263. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
264. Presură Alexandra deputat PSD DA
265. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
266. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
267. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
268. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
269. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
270. Răduț Violeta deputat PSD DA
271. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
272. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
273. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
274. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
275. Romașcanu Lucian senator PSD DA
276. Roșca Lucreția deputat PSD DA
277. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
278. Rotaru Ion senator PSD DA
279. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
280. Salan Viorel senator PSD DA
281. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
282. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
283. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
284. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
285. Seres Dénes deputat UDMR DA
286. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
287. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
288. Silistru Doina senator PSD DA
289. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
290. Simionca Ionuț deputat PMP DA
291. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
292. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
293. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
294. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
295. Solomon Adrian deputat PSD DA
296. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
297. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
298. Stan Ioan senator PSD DA
299. Stan Viorel deputat PSD DA
300. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
301. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
302. Stănescu Paul senator PSD DA
303. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
304. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
305. Suciu Matei deputat PSD DA
306. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
307. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
308. Szabó Ödön deputat UDMR DA
309. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
310. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
311. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
312. Șișcu George deputat PNL DA
313. Șotcan Theodora deputat PSD DA
314. Șova Lucian deputat PSD DA
315. Șovăială Constantin deputat PNL DA
316. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
317. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
318. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
319. Teacă Alexandru deputat PMP DA
320. Terea Ioan deputat PSD DA
321. Todor Adrian deputat PSD DA
322. Toma Ilie deputat PSD DA
323. Toma Vasilică senator PSD DA
324. Trăilă Cristina deputat PNL DA
325. Tudor Beatrice deputat PSD DA
326. Turcan Raluca deputat PNL DA
327. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
328. Turos Lóránd senator UDMR DA
329. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
330. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
331. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
332. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
333. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
334. Varga Vasile deputat PNL DA
335. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
336. Vass Levente deputat UDMR DA
337. Velcea Nicolae deputat PSD DA
338. Vexler Silviu deputat Minoritati -
339. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
340. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
341. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
342. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
343. Vosganian Varujan deputat PSD DA
344. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
345. Vulpescu Ioan senator PSD DA
346. Zainea Cornel deputat USR DA
347. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
348. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 20:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro