Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 386/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.92/2020 pentru instituirea unor măsuri active de sprijin destinate angajaților și angajatorilor în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, precum și pentru modificarea unor acte normative
- lege ordinară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:236 106 55 23 11 9 15 8 8
- voturi pentru (DA):214 106 55 3 11 9 15 8 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:22 - - 20 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PSD DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
12. Avram Constantin PSD DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Birchall Ana - DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius - Abținere
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina - DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Georgescu Laura PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
116. Jivan Luminița-Maria - DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru - DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Marica Petru-Sorin PRO România DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Moise Costin-Sebastian PMP DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Niță Mihai PRO România DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Olteanu Daniel PSD DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
162. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Rareș Tudor USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PRO România DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan - Abținere
181. Rădulescu Gabriel PMP DA
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PRO România DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Ștefan Corneliu PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teacă Alexandru PMP DA
215. Teiș Alina PRO România DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL DA
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL DA
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR Abținere
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 20 septembrie 2021, 23:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro