Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 451/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr. 53/2003 – Codul muncii
- lege organică
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:234 104 58 22 12 8 14 7 8
- voturi pentru (DA):206 103 58 - 11 8 14 6 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:26 1 - 21 1 - - 1 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PSD DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
12. Avram Constantin PSD DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana - DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - -
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius - Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina - DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
78. Drulă Cătălin USR Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PNL DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
115. Jivan Luminița-Maria - DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru - DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR Abținere
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Marica Petru-Sorin PRO România DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Moise Costin-Sebastian PMP DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Niță Mihai PRO România DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Olteanu Daniel PSD DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
152. Oros Nechita-Adrian PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
162. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Georgian PSD DA
165. Pop Rareș Tudor USR Abținere
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
169. Popescu Pavel PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan - Abținere
179. Rădulescu Gabriel PMP DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
191. Simion Lucian-Eduard PSD DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO România DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL DA
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teacă Alexandru PMP DA
213. Teiș Alina PRO România DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Trăilă Cristina PNL DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Tușa Adriana Diana PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Vasile PNL DA
222. Vasile Daniel Minoritati DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîlceanu Dan PNL DA
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR Abținere
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 martie 2021, 15:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro