Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 93/2014 privind adoptarea de măsuri specifice în vederea dezvoltării comunităților sărace
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:308 96 89 54 31 20 18
- voturi pentru (DA):304 93 89 54 31 20 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:4 3 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD Abținere
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan AUR DA
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
164. Mang Ioan PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
186. Mușoiu Ștefan PSD DA
187. Nacov Gheorghe Minoritati DA
188. Nagy Szabolcs UDMR DA
189. Nagy Vasile AUR DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
222. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
223. Popica Eduard-Andrei PSD DA
224. Predescu Ana-Loredana PSD DA
225. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
226. Presură Alexandra PSD DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rafila Alexandru PSD DA
232. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia USR DA
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
240. Salan Viorel PSD DA
241. Sandu Viorica PSD DA
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR DA
249. Simonis Alfred - Robert PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
269. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin PNL DA
272. Ștefan Ion PNL DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tanasă Dan AUR DA
275. Tănase Antonel PNL DA
276. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
277. Tătaru Nelu PNL DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vexler Silviu Minoritati DA
301. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
302. Vîlceanu Dan PNL DA
303. Volosatîi Boris AUR DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 2:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro