Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:11

Poziție pe
ordinea de zi:
35
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 542/2011 privind acordarea de stimulente pentru culturile de plante energetice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:311 99 88 55 31 20 18
- voturi pentru (DA):310 99 87 55 31 20 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Damian Romulus-Marius PSD DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Flucuș Dumitru PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
108. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
109. Furtună Mirela PSD DA
110. Gál Károly UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Anamaria AUR DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin USR DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Giurgiu Adrian USR DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
123. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Michael PNL DA
127. Hajdu Gábor UDMR DA
128. Halici Nicușor PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
130. Havârneanu Filip USR DA
131. Hărătău Elena PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
133. Horga Maria-Gabriela PNL DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
135. Huțu Alexandra PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul USR DA
140. Ilie Victor USR DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian USR DA
144. Ionescu George PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
146. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
147. Kelemen Attila UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kiss János PNL DA
150. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
151. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
152. Könczei Csaba UDMR DA
153. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
155. Lasca Mihai Ioan AUR DA
156. Lazăr Ion-Marian USR DA
157. Lazăr Teodor USR DA
158. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
161. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
162. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
163. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
164. Macovei Silviu Nicu PSD DA
165. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
166. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
167. Mang Ioan PSD DA
168. Manta Claudiu PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
170. Mărculescu Dumitru PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Miftode Marius-Andrei USR DA
174. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
175. Miklós Zoltán UDMR DA
176. Mina Marian PSD DA
177. Mircea Florin PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel USR DA
179. Mitrea Dumitrina AUR DA
180. Moisin Radu-Marin PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
182. Molnar Ervin PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian USR DA
184. Morar Olivia-Diana PNL DA
185. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
186. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
187. Munteanu Remus PSD DA
188. Murariu Oana USR DA
189. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
190. Mușoiu Ștefan PSD DA
191. Nacov Gheorghe Minoritati DA
192. Nagy Szabolcs UDMR DA
193. Nagy Vasile AUR DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Năcuță Sorin PNL DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
197. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
198. Neagu Denisa-Elena USR DA
199. Neață Eugen PSD DA
200. Niță Nicu PSD DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD DA
209. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
210. Pecingină Gheorghe PNL DA
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
213. Piper-Savu Florin PSD DA
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PSD DA
223. Popescu Pavel PNL DA
224. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
225. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
226. Popica Eduard-Andrei PSD DA
227. Predescu Ana-Loredana PSD DA
228. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
229. Presură Alexandra PSD DA
230. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
231. Prună Cristina-Mădălina USR DA
232. Prunean Alin-Costel USR DA
233. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
234. Rafila Alexandru PSD DA
235. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
236. Rizea Cristina Camelia USR DA
237. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
238. Roman Florin-Claudiu PNL DA
239. Roman Nicolae AUR DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rujan Dumitru PNL DA
242. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
243. Salan Viorel PSD DA
244. Sandu Viorica PSD DA
245. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
246. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
247. Scripnic Lilian AUR DA
248. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
251. Simion George-Nicolae AUR DA
252. Simonis Alfred - Robert PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stancu Paul PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Diana USR DA
261. Stoica Elena PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
264. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șandru Cosmin PNL DA
268. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
269. Șerban Gianina AUR DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șișcu George PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
273. Șoldan Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șovăială Constantin PNL DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
277. Tanasă Dan AUR DA
278. Tănase Antonel PNL DA
279. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
280. Tătaru Nelu PNL DA
281. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
282. Terente Eugen USR DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trăilă Cristina PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
292. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PSD DA
295. Tuță George-Cristian PNL DA
296. Țachianu Marian PSD DA
297. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
298. Țoiu Oana-Silvia USR DA
299. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
300. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
301. Varga Glad-Aurel PNL DA
302. Vexler Silviu Minoritati DA
303. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
304. Vîlceanu Dan PNL DA
305. Volosatîi Boris AUR DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Wiener Adrian USR DA
309. Zakarias Zoltán UDMR DA
310. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 9:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro