Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:13

Poziție pe
ordinea de zi:
39
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 334/2016 pentru completarea art.60 din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:308 100 87 54 31 20 16
- voturi pentru (DA):178 - 87 54 1 20 16
- voturi împotrivă (NU):130 100 - - 30 - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD NU
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin PSD NU
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD NU
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD NU
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR NU
69. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD NU
74. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD NU
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD NU
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD NU
91. Enachi Raisa AUR NU
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR NU
99. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD NU
102. Florea Oana-Consuela PSD NU
103. Floroiu Ionel PSD NU
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
106. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
107. Furtună Mirela PSD NU
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR NU
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
112. Georgescu Nicolae PSD NU
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
118. Giugea Nicolae PNL DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
121. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD NU
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
133. Huțu Alexandra PSD NU
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD NU
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
140. Intotero Natalia-Elena PSD NU
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan AUR NU
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
160. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD NU
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
165. Mang Ioan PSD NU
166. Manta Claudiu PSD NU
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD NU
174. Mircea Florin PSD NU
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR NU
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
184. Munteanu Remus PSD NU
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD NU
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Nagy Vasile AUR NU
191. Nassar Rodica PSD NU
192. Năcuță Sorin PNL DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
194. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
195. Neagu Denisa-Elena USR DA
196. Neață Eugen PSD NU
197. Nechita Aurel PSD NU
198. Niță Nicu PSD NU
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
201. Oteșanu Daniela PSD NU
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD NU
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD NU
207. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
210. Piper-Savu Florin PSD NU
211. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
212. Plăiașu Gabriel PNL DA
213. Polak Tudor PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
215. Pop Darius AUR NU
216. Pop Rareș Tudor USR DA
217. Popa Alexandru PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD NU
219. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
220. Popescu Dan-Cristian PSD NU
221. Popescu Pavel PNL DA
222. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
224. Popica Eduard-Andrei PSD NU
225. Predescu Ana-Loredana PSD NU
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Presură Alexandra PSD NU
228. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina USR DA
230. Prunean Alin-Costel USR DA
231. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
232. Rafila Alexandru PSD NU
233. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR NU
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
240. Salan Viorel PSD NU
241. Sandu Viorica PSD NU
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Scripnic Lilian AUR NU
244. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
247. Simion George-Nicolae AUR NU
248. Simonis Alfred - Robert PSD NU
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stancu Paul PSD NU
251. Stativă Irinel Ioan PSD NU
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD NU
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
261. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
265. Șerban Gianina AUR NU
266. Șimon Gheorghe PSD NU
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
269. Șoldan Gheorghe PSD NU
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin PNL DA
272. Ștefan Ion PNL DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tanasă Dan AUR NU
275. Tănase Antonel PNL DA
276. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
277. Tătaru Nelu PNL DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD NU
285. Toma Vasilică PSD NU
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
288. Tudorache Daniel PSD NU
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD NU
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD NU
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Volosatîi Boris AUR NU
303. Vulpescu Ioan PSD NU
304. Weber Mihai PSD NU
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 21:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro