Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:14

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 129/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.283/2010 privind camerele pentru agricultură, industrie alimentară, piscicultură, silvicultură și dezvoltare rurală
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:307 99 84 55 31 20 18
- voturi pentru (DA):305 97 84 55 31 20 18
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Damian Romulus-Marius PSD DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Flucuș Dumitru PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
108. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
109. Furtună Mirela PSD DA
110. Gál Károly UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Anamaria AUR DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin USR DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Giurgiu Adrian USR DA
121. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
123. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Michael PNL DA
127. Hajdu Gábor UDMR DA
128. Halici Nicușor PSD DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
130. Havârneanu Filip USR DA
131. Hărătău Elena PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George PNL DA
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
151. Könczei Csaba UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
154. Lasca Mihai Ioan AUR DA
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
160. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
161. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
162. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
163. Macovei Silviu Nicu PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
166. Mang Ioan PSD DA
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD DA
175. Mircea Florin PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD DA
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD DA
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD DA
198. Niță Nicu PSD DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PSD DA
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
225. Predescu Ana-Loredana PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Presură Alexandra PSD DA
228. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina USR DA
230. Prunean Alin-Costel USR DA
231. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
232. Rafila Alexandru PSD DA
233. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
234. Rizea Cristina Camelia USR DA
235. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
236. Roman Florin-Claudiu PNL DA
237. Roman Nicolae AUR DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rujan Dumitru PNL DA
240. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
241. Salan Viorel PSD DA
242. Sandu Viorica PSD DA
243. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
245. Scripnic Lilian AUR DA
246. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
249. Simion George-Nicolae AUR DA
250. Simonis Alfred - Robert PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stancu Paul PSD DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stoian Maria PNL DA
255. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
256. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
257. Stoica Diana USR DA
258. Stoica Elena PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șandru Cosmin PNL DA
265. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
266. Șerban Gianina AUR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șișcu George PNL DA
269. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
270. Șoldan Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șovăială Constantin PNL DA
273. Ștefan Ion PNL DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tanasă Dan AUR DA
276. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
277. Tătaru Nelu PNL DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Volosatîi Boris AUR DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Wiener Adrian USR DA
305. Zakarias Zoltán UDMR DA
306. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 21:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro