Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:16

Poziție pe
ordinea de zi:
40
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 491/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.61 din 22 septembrie 1993 privind alocația de stat pentru copii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:312 101 89 54 31 20 17
- voturi pentru (DA):179 4 89 54 - 20 12
- voturi împotrivă (NU):129 97 - - 31 - 1
- abțineri:3 - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD NU
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
47. Budăi Marius-Constantin PSD NU
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD NU
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD NU
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR NU
70. Cîtea Vasile PSD NU
71. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD NU
76. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Damian Romulus-Marius PSD NU
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD NU
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD NU
93. Enachi Raisa AUR NU
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD NU
103. Florea Oana-Consuela PSD NU
104. Floroiu Ionel PSD NU
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
108. Furtună Mirela PSD NU
109. Gál Károly UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilă Anamaria AUR NU
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
113. Georgescu Nicolae PSD NU
114. Gheba Daniel-Sorin USR DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
119. Giugea Nicolae PNL DA
120. Giurgiu Adrian USR DA
121. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
123. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
126. Gudu Michael PNL DA
127. Hajdu Gábor UDMR DA
128. Halici Nicușor PSD NU
129. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
130. Havârneanu Filip USR DA
131. Hărătău Elena PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
133. Horga Maria-Gabriela PNL DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
135. Huțu Alexandra PSD NU
136. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel PSD NU
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul USR DA
140. Ilie Victor USR DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
142. Intotero Natalia-Elena PSD NU
143. Ion Stelian-Cristian USR DA
144. Ionescu George PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
147. Kelemen Attila UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kiss János PNL DA
150. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
151. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
152. Könczei Csaba UDMR DA
153. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
155. Lasca Mihai Ioan AUR NU
156. Lazăr Ion-Marian USR DA
157. Lazăr Teodor USR DA
158. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
159. Longher Ghervazen Minoritati NU
160. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
161. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
162. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
163. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
164. Macovei Silviu Nicu PSD NU
165. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
166. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
167. Mang Ioan PSD NU
168. Manta Claudiu PSD NU
169. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
170. Mărculescu Dumitru PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
172. Miftode Marius-Andrei USR DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD NU
176. Mircea Florin PSD NU
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR NU
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR DA
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
186. Munteanu Remus PSD NU
187. Murariu Oana USR DA
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nacov Gheorghe Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs UDMR DA
192. Nagy Vasile AUR NU
193. Nassar Rodica PSD NU
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
196. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
197. Neagu Denisa-Elena USR DA
198. Neață Eugen PSD NU
199. Nechita Aurel PSD NU
200. Niță Nicu PSD NU
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
203. Oteșanu Daniela PSD NU
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD NU
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD NU
209. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
210. Pecingină Gheorghe PNL DA
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
213. Piper-Savu Florin PSD NU
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR NU
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Radu Mihai PSD NU
222. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
223. Popescu Dan-Cristian PSD NU
224. Popescu Pavel PNL DA
225. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
226. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
227. Popica Eduard-Andrei PSD NU
228. Predescu Ana-Loredana PSD NU
229. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
230. Presură Alexandra PSD NU
231. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
232. Prună Cristina-Mădălina USR DA
233. Prunean Alin-Costel USR DA
234. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
235. Rafila Alexandru PSD NU
236. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
237. Rizea Cristina Camelia USR DA
238. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
239. Roman Florin-Claudiu PNL DA
240. Roman Nicolae AUR NU
241. Roșca Mircea PNL DA
242. Rujan Dumitru PNL DA
243. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
244. Salan Viorel PSD NU
245. Sandu Viorica PSD NU
246. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
247. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
248. Scripnic Lilian AUR NU
249. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
252. Simion George-Nicolae AUR NU
253. Simonis Alfred - Robert PSD NU
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stancu Paul PSD NU
256. Stativă Irinel Ioan PSD NU
257. Stângă George-Cătălin PNL DA
258. Stoian Maria PNL DA
259. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
260. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
261. Stoica Diana USR DA
262. Stoica Elena PSD DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
266. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șandru Cosmin PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
270. Șerban Gianina AUR NU
271. Șimon Gheorghe PSD NU
272. Șișcu George PNL DA
273. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
274. Șoldan Gheorghe PSD NU
275. Șovăială Constantin PNL DA
276. Ștefan Ion PNL DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tanasă Dan AUR NU
279. Tănase Antonel PNL DA
280. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
281. Tătaru Nelu PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
283. Terente Eugen USR DA
284. Thellmann Christine PNL DA
285. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
286. Toda Daniel-Liviu USR DA
287. Todosiu Beniamin USR DA
288. Toma Ilie PSD DA
289. Toma Vasilică PSD NU
290. Trăilă Cristina PNL DA
291. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
292. Tudorache Daniel PSD NU
293. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
294. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
295. Turcan Raluca PNL DA
296. Tușa Adriana Diana PSD NU
297. Tuță George-Cristian PNL DA
298. Țachianu Marian PSD NU
299. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
302. Varga Glad-Aurel PNL DA
303. Vexler Silviu Minoritati DA
304. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
305. Vîlceanu Dan PNL DA
306. Volosatîi Boris AUR NU
307. Vulpescu Ioan PSD NU
308. Weber Mihai PSD NU
309. Wiener Adrian USR DA
310. Zakarias Zoltán UDMR DA
311. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
312. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 ianuarie 2022, 22:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro