Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.02.2021 > 13:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 februarie 2021, ora 13:18

Poziție pe
ordinea de zi:
42
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 61/2017 pentru modificarea Legii nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:313 103 89 54 31 19 17
- voturi pentru (DA):176 - 89 54 - 19 14
- voturi împotrivă (NU):135 103 - - 31 - 1
- abțineri:1 - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD NU
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD NU
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD NU
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
47. Budăi Marius-Constantin PSD NU
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD NU
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD NU
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR NU
70. Cîtea Vasile PSD NU
71. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD NU
76. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Damian Romulus-Marius PSD NU
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD NU
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD NU
93. Enachi Raisa AUR NU
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Feodor Silviu Minoritati DA
100. Feodorov Lucian AUR NU
101. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD NU
104. Florea Oana-Consuela PSD NU
105. Floroiu Ionel PSD NU
106. Flucuș Dumitru PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
108. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
109. Furtună Mirela PSD NU
110. Gál Károly UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilă Anamaria AUR NU
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
114. Georgescu Nicolae PSD NU
115. Gheba Daniel-Sorin USR DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Giurgiu Adrian USR DA
122. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
123. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
124. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
126. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
127. Gudu Michael PNL DA
128. Hajdu Gábor UDMR DA
129. Halici Nicușor PSD NU
130. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
131. Havârneanu Filip USR DA
132. Hărătău Elena PNL DA
133. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
134. Horga Maria-Gabriela PNL DA
135. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
136. Huțu Alexandra PSD NU
137. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
138. Iancu Marius-Ionel PSD NU
139. Ibram Iusein Minoritati DA
140. Ichim Cristian-Paul USR DA
141. Ilie Victor USR DA
142. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
143. Intotero Natalia-Elena PSD NU
144. Ion Stelian-Cristian USR DA
145. Ionescu George PNL DA
146. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
147. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
148. Kelemen Attila UDMR DA
149. Kelemen Hunor UDMR DA
150. Kiss János PNL DA
151. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
152. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
153. Könczei Csaba UDMR DA
154. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
156. Lasca Mihai Ioan AUR NU
157. Lazăr Ion-Marian USR DA
158. Lazăr Teodor USR DA
159. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
160. Longher Ghervazen Minoritati NU
161. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
162. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
163. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
164. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
165. Macovei Silviu Nicu PSD NU
166. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
167. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
168. Mang Ioan PSD NU
169. Manta Claudiu PSD NU
170. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
171. Mărculescu Dumitru PNL DA
172. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
173. Miftode Marius-Andrei USR DA
174. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
175. Miklós Zoltán UDMR DA
176. Mina Marian PSD NU
177. Mircea Florin PSD NU
178. Miruță Radu-Dinel USR DA
179. Mitrea Dumitrina AUR NU
180. Moisin Radu-Marin PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
182. Molnar Ervin PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian USR DA
184. Morar Olivia-Diana PNL DA
185. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
186. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
187. Munteanu Remus PSD NU
188. Murariu Oana USR DA
189. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
190. Mușoiu Ștefan PSD NU
191. Nacov Gheorghe Minoritati DA
192. Nagy Szabolcs UDMR DA
193. Nagy Vasile AUR NU
194. Nassar Rodica PSD NU
195. Năcuță Sorin PNL DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
197. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
198. Neagu Denisa-Elena USR DA
199. Neață Eugen PSD NU
200. Nechita Aurel PSD NU
201. Niță Nicu PSD NU
202. Orban Ludovic PNL DA
203. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
204. Oteșanu Daniela PSD NU
205. Özmen Oana-Marciana USR DA
206. Paladi George-Adrian PSD NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Panait Radu USR DA
209. Paraschiv Rodica PSD NU
210. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
214. Piper-Savu Florin PSD NU
215. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
216. Plăiașu Gabriel PNL DA
217. Polak Tudor PNL DA
218. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
219. Pop Darius AUR NU
220. Pop Rareș Tudor USR DA
221. Popa Alexandru PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD NU
223. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
224. Popescu Dan-Cristian PSD NU
225. Popescu Pavel PNL DA
226. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
227. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
228. Popica Eduard-Andrei PSD NU
229. Predescu Ana-Loredana PSD NU
230. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
231. Presură Alexandra PSD NU
232. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
233. Prună Cristina-Mădălina USR DA
234. Prunean Alin-Costel USR DA
235. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
236. Rafila Alexandru PSD NU
237. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
238. Rizea Cristina Camelia USR DA
239. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
240. Roman Florin-Claudiu PNL DA
241. Roman Nicolae AUR NU
242. Roșca Mircea PNL DA
243. Rujan Dumitru PNL DA
244. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
245. Salan Viorel PSD NU
246. Sandu Viorica PSD NU
247. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
248. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
249. Scripnic Lilian AUR NU
250. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
253. Simion George-Nicolae AUR NU
254. Simonis Alfred - Robert PSD NU
255. Stancu Ionel Minoritati DA
256. Stancu Paul PSD NU
257. Stativă Irinel Ioan PSD NU
258. Stângă George-Cătălin PNL DA
259. Stoian Maria PNL DA
260. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
261. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
262. Stoica Diana USR DA
263. Stoica Elena PSD NU
264. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
267. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șandru Cosmin PNL DA
270. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
271. Șerban Gianina AUR NU
272. Șimon Gheorghe PSD NU
273. Șișcu George PNL DA
274. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
275. Șoldan Gheorghe PSD NU
276. Șovăială Constantin PNL DA
277. Ștefan Ion PNL DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tanasă Dan AUR NU
280. Tănase Antonel PNL DA
281. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
282. Tătaru Nelu PNL DA
283. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
284. Terente Eugen USR DA
285. Thellmann Christine PNL DA
286. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
287. Toda Daniel-Liviu USR DA
288. Todosiu Beniamin USR DA
289. Toma Ilie PSD NU
290. Toma Vasilică PSD NU
291. Trăilă Cristina PNL DA
292. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
293. Tudorache Daniel PSD NU
294. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PSD NU
298. Tuță George-Cristian PNL DA
299. Țachianu Marian PSD NU
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
301. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
302. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
303. Varga Glad-Aurel PNL DA
304. Vexler Silviu Minoritati DA
305. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
306. Vîlceanu Dan PNL DA
307. Volosatîi Boris AUR NU
308. Vulpescu Ioan PSD NU
309. Weber Mihai PSD NU
310. Wiener Adrian USR DA
311. Zakarias Zoltán UDMR DA
312. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 3:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro