Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2021 > 17:14 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2021, ora 17:14

Subiect vot: Propunere timpi dezbatere moțiune -
MS 1/2021 - Moțiunea simplă ""Incompetența și lipsa de asumare UCID! Vlad Voiculescu, un pericol pentru sănătatea și viața românilor""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:201 71 37 46 30 10 7
- voturi pentru (DA):168 68 37 46 1 10 6
- voturi împotrivă (NU):29 - - - 29 - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:4 3 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușceac Antonio AUR NU
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
10. Axinia Adrian-George AUR NU
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR NU
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băltărețu Viorel USR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Berescu Monica-Elena USR DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bulai Oana-Gianina PSD -
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Buzoianu Diana-Anda USR DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Cambera Oana-Alexandra USR DA
34. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
36. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
37. Chelaru Mircia AUR DA
38. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD -
39. Chira Claudiu-Martin PNL DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Ciubuc Ciprian AUR NU
43. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
44. Cozma Adrian-Felician PNL DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristian Brian USR DA
47. Crîstici Ognean Minoritati DA
48. Crușoveanu Marian PNL DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Drancă Andrei-Iulian USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Enachi Raisa AUR NU
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
60. Fălcoi Nicu USR DA
61. Feodor Silviu Minoritati DA
62. Feodorov Lucian AUR NU
63. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
64. Florea Daniel PSD DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Flucuș Dumitru PNL DA
67. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
68. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
69. Gál Károly UDMR DA
70. Gavrilă Anamaria AUR NU
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Giurgiu Adrian USR DA
77. Gliga Dumitrița PSD DA
78. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Gudu Michael PNL DA
81. Hajdu Gábor UDMR DA
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
84. Havârneanu Filip USR DA
85. Hărătău Elena PNL DA
86. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
87. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ichim Cristian-Paul USR DA
90. Ilie Victor USR DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD DA
93. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
94. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
95. Kiss János PNL DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
98. Lasca Mihai Ioan AUR NU
99. Lazăr Ion-Marian USR DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
102. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
103. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
104. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
105. Mărculescu Dumitru PNL DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Miftode Marius-Andrei USR DA
109. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
110. Mina Marian PSD DA
111. Miruță Radu-Dinel USR DA
112. Mitrea Dumitrina AUR NU
113. Molnar Ervin PNL DA
114. Molnar Radu-Iulian USR DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
116. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
117. Munteanu Remus PSD DA
118. Murariu Oana USR DA
119. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Nacov Gheorghe Minoritati -
122. Nagy Vasile AUR NU
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Denisa-Elena USR DA
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Özmen Oana-Marciana USR DA
131. Paladi George-Adrian PSD DA
132. Panait Radu USR DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pavelescu Nicolae PSD DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Piper-Savu Florin PSD DA
137. Plăiașu Gabriel PNL DA
138. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
139. Pop Darius AUR NU
140. Pop Rareș Tudor USR DA
141. Popa Alexandru PNL DA
142. Popa Radu Mihai PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Dan-Cristian PSD DA
145. Popescu Pavel PNL DA
146. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
147. Popica Eduard-Andrei PSD DA
148. Predescu Ana-Loredana PSD DA
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Prunean Alin-Costel USR DA
152. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
153. Rafila Alexandru PSD DA
154. Rizea Cristina Camelia USR DA
155. Roman Nicolae AUR NU
156. Roșca Mircea PNL DA
157. Rujan Dumitru PNL DA
158. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
159. Salan Viorel PSD DA
160. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
161. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
162. Scripnic Lilian AUR NU
163. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Simion George-Nicolae AUR NU
166. Simonis Alfred - Robert PSD DA
167. Stancu Paul PSD DA
168. Stoian Maria PNL DA
169. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
170. Stoica Diana USR DA
171. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
172. Szabó Ödön UDMR DA
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
174. Șerban Gianina AUR NU
175. Șimon Gheorghe PSD DA
176. Șișcu George PNL DA
177. Șoldan Gheorghe PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL DA
179. Tanasă Dan AUR NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Tătaru Nelu PNL DA
182. Thellmann Christine PNL DA
183. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
184. Toda Daniel-Liviu USR DA
185. Todosiu Beniamin USR DA
186. Toma Ilie PSD DA
187. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
188. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
189. Tușa Adriana Diana PSD DA
190. Țachianu Marian PSD DA
191. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
193. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
194. Vîlceanu Dan PNL DA
195. Volosatîi Boris AUR NU
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Weber Mihai PSD -
198. Wiener Adrian USR DA
199. Zakarias Zoltán UDMR DA
200. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 3:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro