Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 116/2020 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.4/2020 privind aprobarea cotizației anuale a României la bugetul Centrului European de Excelență pentru Combaterea Amenințărilor Hibride de la Helsinki - European Center of Excellence for Countering Hybrid Threats - Hybrid CoE, precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:310 104 89 54 29 19 15
- voturi pentru (DA):310 104 89 54 29 19 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coarnă Dumitru PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
73. Constantin Daniel PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristea Andi-Lucian PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
78. Cristian Brian USR DA
79. Crîstici Ognean Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian PNL DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dămureanu Ringo AUR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian USR DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil PNL DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Enachi Raisa AUR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
98. Fălcoi Nicu USR DA
99. Fechet Mircea PNL DA
100. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
107. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Lazăr Teodor USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
164. Mang Ioan PSD DA
165. Manta Claudiu PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
167. Mărculescu Dumitru PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD DA
175. Mircea Florin PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD DA
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD DA
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Niță Nicu PSD DA
200. Olar Corneliu PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Panait Radu USR DA
207. Paraschiv Rodica PSD DA
208. Pavelescu Nicolae PSD DA
209. Pecingină Gheorghe PNL DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PSD DA
221. Popescu Pavel PNL DA
222. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
224. Popica Eduard-Andrei PSD DA
225. Predescu Ana-Loredana PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Presură Alexandra PSD DA
228. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina USR DA
230. Prunean Alin-Costel USR DA
231. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
232. Rafila Alexandru PSD DA
233. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
234. Rizea Cristina Camelia USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
240. Salan Viorel PSD DA
241. Sandu Viorica PSD DA
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stângă George-Cătălin PNL DA
255. Stoian Maria PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
258. Stoica Diana USR DA
259. Stoica Elena PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Szabó Ödön UDMR DA
265. Șandru Cosmin PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
267. Șerban Gianina AUR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șișcu George PNL DA
270. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
271. Șoldan Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șovăială Constantin PNL DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tanasă Dan AUR DA
276. Tănase Antonel PNL DA
277. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
278. Tătaru Nelu PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
280. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
281. Terente Eugen USR DA
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD DA
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
297. Țoiu Oana-Silvia USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
299. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
300. Varga Glad-Aurel PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
303. Vîlceanu Dan PNL DA
304. Volosatîi Boris AUR DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Wiener Adrian USR DA
308. Zakarias Zoltán UDMR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 3:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro