Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 637/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.151/2020 privind aprobarea Schemei de ajutor de stat pentru susținerea activității crescătorilor din sectorul avicol în contextul crizei economice generate de pandemia de COVID-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:311 103 89 54 29 19 16 1
- voturi pentru (DA):310 103 88 54 29 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR DA
78. Crîstici Ognean Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian PNL DA
80. Csép Éva-Andrea UDMR DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cupșa Ioan PNL DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dămureanu Ringo AUR DA
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Enachi Raisa AUR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
97. Fălcoi Nicu USR DA
98. Fechet Mircea PNL DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Michael PNL DA
124. Hajdu Gábor UDMR DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
127. Havârneanu Filip USR DA
128. Hărătău Elena PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Horga Maria-Gabriela PNL DA
131. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
132. Huțu Alexandra PSD DA
133. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
134. Iancu Marius-Ionel PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul USR DA
137. Ilie Victor USR DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian USR DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
144. Kelemen Attila UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kiss János PNL DA
147. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
148. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
149. Könczei Csaba UDMR DA
150. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
152. Lazăr Ion-Marian USR DA
153. Lazăr Teodor USR DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
157. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
159. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
160. Macovei Silviu Nicu PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
162. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
163. Mang Ioan PSD DA
164. Manta Claudiu PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD DA
174. Mircea Florin PSD DA
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR DA
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Nagy Vasile AUR DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Năcuță Sorin PNL DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Niță Nicu PSD DA
198. Olar Corneliu PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD DA
207. Pavelescu Nicolae PSD DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
210. Piper-Savu Florin PSD DA
211. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
212. Plăiașu Gabriel PNL DA
213. Polak Tudor PNL DA
214. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
215. Pop Darius AUR DA
216. Pop Rareș Tudor USR DA
217. Popa Alexandru PNL DA
218. Popa Radu Mihai PSD DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PSD DA
221. Popescu Pavel PNL DA
222. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
224. Popica Eduard-Andrei PSD DA
225. Predescu Ana-Loredana PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Presură Alexandra PSD DA
228. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina USR DA
230. Prunean Alin-Costel USR DA
231. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
232. Rafila Alexandru PSD DA
233. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
234. Rizea Cristina Camelia USR DA
235. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
236. Roman Florin-Claudiu PNL DA
237. Roman Nicolae AUR DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rujan Dumitru PNL DA
240. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
241. Salan Viorel PSD DA
242. Sandu Viorica PSD DA
243. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
245. Scripnic Lilian AUR DA
246. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
249. Simion George-Nicolae AUR DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stancu Paul PSD DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Vetuța PNL DA
255. Stângă George-Cătălin PNL DA
256. Stoian Maria PNL DA
257. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
258. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
259. Stoica Diana USR DA
260. Stoica Elena PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
263. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șandru Cosmin PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
268. Șerban Gianina AUR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șișcu George PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
272. Șoldan Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șovăială Constantin PNL DA
275. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
276. Tanasă Dan AUR DA
277. Tănase Antonel PNL DA
278. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
279. Tătaru Nelu PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
281. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
282. Terente Eugen USR DA
283. Thellmann Christine PNL DA
284. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
285. Toda Daniel-Liviu USR DA
286. Todosiu Beniamin USR DA
287. Toma Ilie PSD DA
288. Toma Vasilică PSD DA
289. Trăilă Cristina PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
294. Turcan Raluca PNL DA
295. Tușa Adriana Diana PSD DA
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
299. Țoiu Oana-Silvia USR DA
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
302. Varga Glad-Aurel PNL DA
303. Vexler Silviu Minoritati DA
304. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
305. Vîlceanu Dan PNL DA
306. Volosatîi Boris AUR DA
307. Vulpescu Ioan PSD DA
308. Weber Mihai PSD DA
309. Wiener Adrian USR DA
310. Zakarias Zoltán UDMR DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 21:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro