Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 279/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.46/2020 pentru completarea art.8 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.11/2020 privind stocurile de urgență medicală, precum și unele măsuri aferente instituirii carantinei
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:308 104 87 55 28 19 15
- voturi pentru (DA):280 104 87 55 - 19 15
- voturi împotrivă (NU):28 - - - 28 - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR NU
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dămureanu Ringo AUR NU
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR NU
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR NU
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Giurgiu Adrian USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
125. Havârneanu Filip USR DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul USR DA
135. Ilie Victor USR DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ion Stelian-Cristian USR DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
141. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
142. Kelemen Attila UDMR DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kiss János PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
146. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
147. Könczei Csaba UDMR DA
148. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
149. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
158. Macovei Silviu Nicu PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
161. Mang Ioan PSD DA
162. Manta Claudiu PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
164. Mărculescu Dumitru PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Miftode Marius-Andrei USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Miklós Zoltán UDMR DA
171. Mina Marian PSD DA
172. Mircea Florin PSD DA
173. Miruță Radu-Dinel USR DA
174. Mitrea Dumitrina AUR NU
175. Moisin Radu-Marin PNL DA
176. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
177. Molnar Ervin PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian USR DA
179. Morar Olivia-Diana PNL DA
180. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
181. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
182. Munteanu Remus PSD DA
183. Murariu Oana USR DA
184. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR NU
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Pecingină Gheorghe PNL DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
207. Piper-Savu Florin PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
209. Plăiașu Gabriel PNL DA
210. Polak Tudor PNL DA
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
212. Pop Darius AUR NU
213. Pop Rareș Tudor USR DA
214. Popa Alexandru PNL DA
215. Popa Radu Mihai PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PSD DA
218. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
220. Popica Eduard-Andrei PSD DA
221. Predescu Ana-Loredana PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
223. Presură Alexandra PSD DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roman Nicolae AUR NU
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
237. Salan Viorel PSD DA
238. Sandu Viorica PSD DA
239. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
241. Scripnic Lilian AUR NU
242. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
245. Simion George-Nicolae AUR NU
246. Simonis Alfred - Robert PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR NU
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
269. Șoldan Gheorghe PSD DA
270. Șovăială Constantin PNL DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR NU
273. Tănase Antonel PNL DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Toda Daniel-Liviu USR DA
282. Todosiu Beniamin USR DA
283. Toma Ilie PSD DA
284. Toma Vasilică PSD DA
285. Trăilă Cristina PNL DA
286. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
289. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
290. Turcan Raluca PNL DA
291. Tușa Adriana Diana PSD DA
292. Tuță George-Cristian PNL DA
293. Țachianu Marian PSD DA
294. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
295. Țoiu Oana-Silvia USR DA
296. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
297. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
298. Varga Glad-Aurel PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
301. Vîlceanu Dan PNL DA
302. Volosatîi Boris AUR NU
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 7:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro