Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 455/2020 pentru modificarea art.16 din Legea nr.62/2019 privind activitatea consulară
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:311 106 87 55 28 19 16
- voturi pentru (DA):310 105 87 55 28 19 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
60. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD DA
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD DA
71. Coarnă Dumitru PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
73. Constantin Daniel PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristea Andi-Lucian PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
78. Cristian Brian USR DA
79. Crîstici Ognean Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian PNL DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dancă Ionel PNL DA
85. Dămureanu Ringo AUR DA
86. Dehelean Silviu USR DA
87. Dinu Cristina-Elena PSD DA
88. Drancă Andrei-Iulian USR DA
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil PNL DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Enachi Raisa AUR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
98. Fălcoi Nicu USR DA
99. Fechet Mircea PNL DA
100. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria AUR DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul USR DA
137. Ilie Victor USR DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian USR DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
144. Kelemen Attila UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kiss János PNL DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lazăr Ion-Marian USR DA
152. Lazăr Teodor USR DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
154. Longher Ghervazen Minoritati DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
156. Lungoci Dumitru-Lucian PSD -
157. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
158. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
159. Macovei Silviu Nicu PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
161. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
162. Mang Ioan PSD DA
163. Manta Claudiu PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
165. Mărculescu Dumitru PNL DA
166. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei USR DA
169. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Mușoiu Ștefan PSD DA
186. Nacov Gheorghe Minoritati DA
187. Nagy Szabolcs UDMR DA
188. Nagy Vasile AUR DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Olar Corneliu PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
200. Oteșanu Daniela PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana USR DA
202. Paladi George-Adrian PSD DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Panait Radu USR DA
205. Paraschiv Rodica PSD DA
206. Pavelescu Nicolae PSD DA
207. Pecingină Gheorghe PNL DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel PNL DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
222. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
223. Popica Eduard-Andrei PSD DA
224. Predescu Ana-Loredana PSD DA
225. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
226. Presură Alexandra PSD DA
227. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
228. Prună Cristina-Mădălina USR DA
229. Prunean Alin-Costel USR DA
230. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
231. Rafila Alexandru PSD DA
232. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
233. Rizea Cristina Camelia USR DA
234. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
235. Roman Florin-Claudiu PNL DA
236. Roman Nicolae AUR DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rujan Dumitru PNL DA
239. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
240. Salan Viorel PSD DA
241. Sandu Viorica PSD DA
242. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
243. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
244. Scripnic Lilian AUR DA
245. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
248. Simion George-Nicolae AUR DA
249. Simonis Alfred - Robert PSD DA
250. Solomon Adrian PSD DA
251. Stancu Ionel Minoritati DA
252. Stancu Paul PSD DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Vetuța PNL DA
255. Stângă George-Cătălin PNL DA
256. Stoian Maria PNL DA
257. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
258. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
259. Stoica Diana USR DA
260. Stoica Elena PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șandru Cosmin PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
268. Șerban Gianina AUR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șișcu George PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
272. Șoldan Gheorghe PSD DA
273. Șovăială Constantin PNL DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tanasă Dan AUR DA
276. Tănase Antonel PNL DA
277. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
278. Tătaru Nelu PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
280. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
281. Terente Eugen USR DA
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trăilă Cristina PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
292. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PSD DA
295. Tuță George-Cristian PNL DA
296. Țachianu Marian PSD DA
297. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
298. Țoiu Oana-Silvia USR DA
299. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
300. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
301. Varga Glad-Aurel PNL DA
302. Vexler Silviu Minoritati DA
303. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
304. Vîlceanu Dan PNL DA
305. Volosatîi Boris AUR DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Wiener Adrian USR DA
309. Zakarias Zoltán UDMR DA
310. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 28 noiembrie 2021, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro