Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 94/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.10/2020 pentru completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:314 106 89 53 30 19 16 1
- voturi pentru (DA):314 106 89 53 30 19 16 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
27. Banias Mircea Marius PNL DA
28. Barbu Costel PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
31. Barna Ilie Dan USR DA
32. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
33. Bălășoiu Aurel PSD DA
34. Băltărețu Viorel USR DA
35. Bejinariu Eugen PSD DA
36. Bende Sándor UDMR DA
37. Benedek Zacharie UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad USR DA
39. Berescu Monica-Elena USR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR DA
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bulai Oana-Gianina PSD DA
53. Burciu Cristina PNL DA
54. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda USR DA
56. Calista Mara-Daniela PNL DA
57. Calotă Florică Ică PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra USR DA
59. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
61. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
63. Chelaru Mircia AUR DA
64. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
65. Chichirău Cosette-Paula USR DA
66. Chira Claudiu-Martin PNL DA
67. Chirilă Virgil Alin PSD DA
68. Ciofu Cătălina PNL DA
69. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
70. Ciornei Radu Tudor USR DA
71. Ciubuc Ciprian AUR DA
72. Cîtea Vasile PSD DA
73. Coarnă Dumitru PSD DA
74. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
75. Constantin Daniel PNL DA
76. Cozma Adrian-Felician PNL DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristea Andi-Lucian PSD DA
79. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
80. Cristian Brian USR DA
81. Crîstici Ognean Minoritati DA
82. Crușoveanu Marian PNL DA
83. Csép Éva-Andrea UDMR DA
84. Csoma Botond UDMR DA
85. Cupșa Ioan PNL DA
86. Dancă Ionel PNL DA
87. Dămureanu Ringo AUR DA
88. Dehelean Silviu USR DA
89. Dinu Cristina-Elena PSD DA
90. Drancă Andrei-Iulian USR DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Florian-Emil PNL DA
94. Dunava Costel Neculai PSD DA
95. Enachi Raisa AUR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
99. Fălcoi Nicu USR DA
100. Fechet Mircea PNL DA
101. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
102. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Florea Oana-Consuela PSD DA
105. Floroiu Ionel PSD DA
106. Flucuș Dumitru PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Gál Károly UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilă Anamaria AUR DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gheba Daniel-Sorin USR DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Giurgiu Adrian USR DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
120. Gliga Dumitrița PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ionescu George PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Lazăr Teodor USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
164. Mang Ioan PSD DA
165. Manta Claudiu PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
167. Mărculescu Dumitru PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD DA
175. Mircea Florin PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD DA
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD DA
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Niță Nicu PSD DA
200. Olar Corneliu PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD DA
209. Pavelescu Nicolae PSD DA
210. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
213. Piper-Savu Florin PSD DA
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Radu Mihai PSD DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PSD DA
224. Popescu Pavel PNL DA
225. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
226. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
227. Popica Eduard-Andrei PSD DA
228. Predescu Ana-Loredana PSD DA
229. Presură Alexandra PSD DA
230. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
231. Prună Cristina-Mădălina USR DA
232. Prunean Alin-Costel USR DA
233. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
234. Rafila Alexandru PSD DA
235. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
236. Rizea Cristina Camelia USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
242. Salan Viorel PSD DA
243. Sandu Viorica PSD DA
244. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
245. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
246. Scripnic Lilian AUR DA
247. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
250. Simion George-Nicolae AUR DA
251. Simonis Alfred - Robert PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stancu Paul PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Vetuța PNL DA
257. Stângă George-Cătălin PNL DA
258. Stoian Maria PNL DA
259. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
260. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
261. Stoica Diana USR DA
262. Stoica Elena PSD DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șandru Cosmin PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
270. Șerban Gianina AUR DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șișcu George PNL DA
273. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
274. Șoldan Gheorghe PSD DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șovăială Constantin PNL DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tanasă Dan AUR DA
279. Tănase Antonel PNL DA
280. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
281. Tătaru Nelu PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
283. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
284. Terente Eugen USR DA
285. Thellmann Christine PNL DA
286. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
287. Toda Daniel-Liviu USR DA
288. Todosiu Beniamin USR DA
289. Toma Ilie PSD DA
290. Toma Vasilică PSD DA
291. Trăilă Cristina PNL DA
292. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PSD DA
298. Tuță George-Cristian PNL DA
299. Țachianu Marian PSD DA
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
301. Țoiu Oana-Silvia USR DA
302. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
304. Varga Glad-Aurel PNL DA
305. Vexler Silviu Minoritati DA
306. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
307. Vîlceanu Dan PNL DA
308. Volosatîi Boris AUR DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Wiener Adrian USR DA
312. Zakarias Zoltán UDMR DA
313. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
314. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 28 noiembrie 2021, 13:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro