Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.02.2021 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 februarie 2021, ora 12:41

Subiect vot: Propunere vot secret moțiune simpla - MS 1/2021
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:287 100 85 50 26 16 9 1
- voturi pentru (DA):124 97 1 - 25 1 - -
- voturi împotrivă (NU):153 - 83 50 - 15 5 -
- abțineri:2 - - - - - 2 -
- nu au votat:8 3 1 - 1 - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta PNL NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apjok Norbert - -
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan PNL NU
23. Banciu Ionuț-Sorin PNL NU
24. Barbu Costel PNL NU
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
27. Barna Ilie Dan USR NU
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR NU
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR NU
33. Benedek Zacharie UDMR NU
34. Benga Tudor - Vlad USR NU
35. Berescu Monica-Elena USR NU
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR NU
39. Bola Bogdan-Alexandru PNL NU
40. Bota Călin-Ioan PNL NU
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR NU
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL NU
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
50. Buzoianu Diana-Anda USR NU
51. Calista Mara-Daniela PNL NU
52. Calotă Florică Ică PNL NU
53. Cambera Oana-Alexandra USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Chira Claudiu-Martin PNL NU
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL NU
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR NU
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL NU
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR NU
75. Crîstici Ognean Minoritati NU
76. Crușoveanu Marian PNL NU
77. Csép Éva-Andrea UDMR NU
78. Csoma Botond UDMR NU
79. Cupșa Ioan PNL NU
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel PNL NU
82. Dehelean Silviu USR NU
83. Dinu Cristina-Elena PSD DA
84. Drancă Andrei-Iulian USR NU
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL NU
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR NU
91. Fădor Angelica PNL NU
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
93. Fălcoi Nicu USR NU
94. Fechet Mircea PNL NU
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL NU
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
102. Furtună Mirela PSD -
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
105. Gavrilă Anamaria AUR DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR NU
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan PNL -
110. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
111. Giurgiu Adrian USR NU
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
117. Gudu Michael PNL NU
118. Hajdu Gábor UDMR NU
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
121. Havârneanu Filip USR NU
122. Hărătău Elena PNL NU
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Horga Maria-Gabriela PNL NU
125. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
126. Huțu Alexandra PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
128. Iancu Marius-Ionel PSD DA
129. Ichim Cristian-Paul USR NU
130. Ilie Victor USR NU
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu George PNL NU
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Hunor UDMR NU
136. Kiss János PNL NU
137. Kocsis-Cristea Alexandru PNL NU
138. Könczei Csaba UDMR NU
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
140. Lazăr Ion-Marian USR NU
141. Lazăr Teodor USR NU
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
143. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
150. Mang Ioan PSD DA
151. Manta Claudiu PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
153. Mărculescu Dumitru PNL NU
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
156. Miftode Marius-Andrei USR NU
157. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Miklós Zoltán UDMR NU
160. Mina Marian PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Moisin Radu-Marin PNL NU
164. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
165. Molnar Ervin PNL NU
166. Molnar Radu-Iulian USR NU
167. Morar Olivia-Diana PNL NU
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Murariu Oana USR NU
172. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
173. Mușoiu Ștefan PSD DA
174. Nagy Szabolcs UDMR NU
175. Nagy Vasile AUR DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Năcuță Sorin PNL NU
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR NU
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD -
183. Olar Corneliu PNL DA
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana USR NU
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati -
189. Panait Radu USR NU
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pecingină Gheorghe PNL NU
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Piper-Savu Florin PSD DA
194. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
195. Plăiașu Gabriel PNL NU
196. Polak Tudor PNL NU
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
198. Pop Darius AUR DA
199. Pop Rareș Tudor USR NU
200. Popa Alexandru PNL NU
201. Popa Radu Mihai PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Pavel PNL NU
205. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
206. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
207. Popica Eduard-Andrei PSD DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
211. Prună Cristina-Mădălina USR NU
212. Prunean Alin-Costel USR NU
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
214. Rafila Alexandru PSD DA
215. Rizea Cristina Camelia USR NU
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
217. Roman Florin-Claudiu PNL NU
218. Roman Nicolae AUR DA
219. Roșca Mircea PNL NU
220. Rujan Dumitru PNL NU
221. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
222. Salan Viorel PSD DA
223. Sandu Viorica PSD DA
224. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
225. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
226. Scripnic Lilian AUR DA
227. Seres Dénes UDMR NU
228. Simion George-Nicolae AUR DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati -
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL NU
235. Stângă George-Cătălin PNL NU
236. Stoian Maria PNL NU
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
238. Stoica Diana USR NU
239. Stoica Elena PSD DA
240. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
241. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
242. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
243. Szabó Ödön UDMR NU
244. Șandru Cosmin PNL NU
245. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
246. Șerban Gianina AUR DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șișcu George PNL NU
249. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
250. Șoldan Gheorghe PSD DA
251. Șoptică Costel PNL NU
252. Șovăială Constantin PNL NU
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
254. Tanasă Dan AUR DA
255. Tănase Antonel PNL NU
256. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
257. Tătaru Nelu PNL NU
258. Terente Eugen USR NU
259. Thellmann Christine PNL NU
260. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
261. Toda Daniel-Liviu USR NU
262. Todosiu Beniamin USR NU
263. Toma Ilie PSD DA
264. Toma Vasilică PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL NU
266. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
270. Turcan Raluca PNL NU
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Tuță George-Cristian PNL NU
273. Țachianu Marian PSD DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
275. Țoiu Oana-Silvia USR NU
276. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
278. Varga Glad-Aurel PNL NU
279. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
280. Vîlceanu Dan PNL NU
281. Volosatîi Boris AUR -
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Wiener Adrian USR NU
285. Zakarias Zoltán UDMR NU
286. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro