Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.02.2021 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 februarie 2021, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 467/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.113/2020 pentru modificarea art.2 din Legea nr.114/2007 privind sprijinul financiar acordat de statul român Schitului românesc "Prodromu", de la Muntele Athos, Grecia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati
- prezenți:309 98 92 52 31 20 16
- voturi pentru (DA):258 98 92 4 30 18 16
- voturi împotrivă (NU):31 - - 31 - - -
- abțineri:19 - - 17 - 2 -
- nu au votat:1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR NU
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Barna Ilie Dan USR NU
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR NU
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR NU
38. Berescu Monica-Elena USR NU
39. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR NU
52. Bulai Oana-Gianina PSD DA
53. Burciu Cristina PNL DA
54. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda USR NU
56. Calista Mara-Daniela PNL DA
57. Calotă Florică Ică PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra USR NU
59. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
61. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
63. Chelaru Mircia AUR DA
64. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
65. Chichirău Cosette-Paula USR NU
66. Chira Claudiu-Martin PNL DA
67. Chirilă Virgil Alin PSD DA
68. Ciofu Cătălina PNL DA
69. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
70. Ciornei Radu Tudor USR NU
71. Ciubuc Ciprian AUR DA
72. Cîtea Vasile PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
74. Constantin Daniel PNL DA
75. Cozma Adrian-Felician PNL DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristea Andi-Lucian PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
79. Cristian Brian USR Abținere
80. Crîstici Ognean Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian PNL DA
82. Csép Éva-Andrea UDMR DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Damian Romulus-Marius PSD DA
86. Dancă Ionel PNL DA
87. Dămureanu Ringo AUR DA
88. Dehelean Silviu USR NU
89. Dinu Cristina-Elena PSD DA
90. Drancă Andrei-Iulian USR DA
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
94. Dumitru Florian-Emil PNL DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Enachi Raisa AUR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
100. Fălcoi Nicu USR NU
101. Fechet Mircea PNL DA
102. Feodor Silviu Minoritati DA
103. Feodorov Lucian AUR DA
104. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
105. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
106. Florea Oana-Consuela PSD DA
107. Flucuș Dumitru PNL DA
108. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
109. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
110. Furtună Mirela PSD DA
111. Gál Károly UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilă Anamaria AUR DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
115. Georgescu Nicolae PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin USR NU
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Giurgiu Adrian USR NU
123. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
124. Gliga Dumitrița PSD DA
125. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
126. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
129. Gudu Michael PNL DA
130. Hajdu Gábor UDMR DA
131. Halici Nicușor PSD DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
133. Havârneanu Filip USR Abținere
134. Hărătău Elena PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
136. Horga Maria-Gabriela PNL DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
138. Huțu Alexandra PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul USR NU
143. Ilie Victor USR NU
144. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu George PNL DA
147. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
148. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
149. Kelemen Attila UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kiss János PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
153. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
154. Könczei Csaba UDMR DA
155. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
156. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
157. Lasca Mihai Ioan AUR -
158. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
159. Lazăr Teodor USR Abținere
160. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
163. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
165. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
166. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
167. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
168. Manta Claudiu PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
170. Mărculescu Dumitru PNL DA
171. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD DA
176. Mircea Florin PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR NU
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
186. Munteanu Remus PSD DA
187. Murariu Oana USR Abținere
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nacov Gheorghe Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs UDMR DA
192. Nagy Vasile AUR DA
193. Nassar Rodica PSD DA
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR NU
197. Neață Eugen PSD DA
198. Niță Nicu PSD DA
199. Olar Corneliu PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
202. Oteșanu Daniela PSD DA
203. Özmen Oana-Marciana USR DA
204. Paladi George-Adrian PSD DA
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Panait Radu USR NU
207. Paraschiv Rodica PSD DA
208. Pavelescu Nicolae PSD DA
209. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
210. Pecingină Gheorghe PNL DA
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
212. Piper-Savu Florin PSD DA
213. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
214. Plăiașu Gabriel PNL DA
215. Polak Tudor PNL DA
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
217. Pop Darius AUR DA
218. Pop Rareș Tudor USR NU
219. Popa Alexandru PNL DA
220. Popa Radu Mihai PSD DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian PSD DA
223. Popescu Pavel PNL DA
224. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
225. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
226. Popica Eduard-Andrei PSD DA
227. Predescu Ana-Loredana PSD DA
228. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
229. Presură Alexandra PSD DA
230. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
231. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
232. Prunean Alin-Costel USR Abținere
233. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
234. Rafila Alexandru PSD DA
235. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
236. Rizea Cristina Camelia USR NU
237. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
238. Roman Florin-Claudiu PNL DA
239. Roman Nicolae AUR DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rujan Dumitru PNL DA
242. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
243. Salan Viorel PSD DA
244. Sandu Viorica PSD DA
245. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
246. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
247. Scripnic Lilian AUR DA
248. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
251. Simion George-Nicolae AUR DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stancu Paul PSD DA
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Diana USR Abținere
261. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Szabó Ödön UDMR DA
266. Șandru Cosmin PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
268. Șerban Gianina AUR DA
269. Șimon Gheorghe PSD DA
270. Șișcu George PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
272. Șoldan Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șovăială Constantin PNL DA
275. Ștefan Ion PNL DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
277. Tanasă Dan AUR DA
278. Tănase Antonel PNL DA
279. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
280. Tătaru Nelu PNL DA
281. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
282. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
283. Terente Eugen USR Abținere
284. Thellmann Christine PNL DA
285. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
286. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
287. Todosiu Beniamin USR Abținere
288. Toma Ilie PSD DA
289. Toma Vasilică PSD DA
290. Trăilă Cristina PNL DA
291. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
292. Tudorache Daniel PSD DA
293. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
294. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
295. Turcan Raluca PNL DA
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
299. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
302. Varga Glad-Aurel PNL DA
303. Vexler Silviu Minoritati DA
304. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
305. Vîlceanu Dan PNL DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Wiener Adrian USR NU
308. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 29 noiembrie 2021, 2:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro