Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.02.2021 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 februarie 2021, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 90/2021 privind aprobarea cotizației anuale a României la Comitetul de asistență pentru dezvoltare (DAC) al Organizației pentru Cooperare și Dezvoltare Economică (OCDE), precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:312 99 89 55 31 20 16 2
- voturi pentru (DA):310 98 89 55 30 20 16 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
27. Banias Mircea Marius PNL DA
28. Barbu Costel PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
31. Barna Ilie Dan USR DA
32. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
33. Bălășoiu Aurel PSD DA
34. Băltărețu Viorel USR DA
35. Bejinariu Eugen PSD DA
36. Bende Sándor UDMR DA
37. Benedek Zacharie UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad USR DA
39. Berescu Monica-Elena USR DA
40. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
42. Bîrcă Constantin PSD DA
43. Blaga Daniel-Codruț USR DA
44. Bode Lucian Nicolae PNL DA
45. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
46. Bota Călin-Ioan PNL DA
47. Botez Mihai-Cătălin USR DA
48. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin PSD DA
50. Buican Cristian PNL DA
51. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
52. Bulai Iulian USR DA
53. Bulai Oana-Gianina PSD DA
54. Burciu Cristina PNL DA
55. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
56. Buzoianu Diana-Anda USR DA
57. Calista Mara-Daniela PNL DA
58. Calotă Florică Ică PNL DA
59. Cambera Oana-Alexandra USR DA
60. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
61. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
63. Chelaru Mircia AUR DA
64. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
65. Chichirău Cosette-Paula USR DA
66. Chira Claudiu-Martin PNL DA
67. Chirilă Virgil Alin PSD DA
68. Ciofu Cătălina PNL DA
69. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
70. Ciornei Radu Tudor USR DA
71. Ciubuc Ciprian AUR DA
72. Cîtea Vasile PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
74. Constantin Daniel PNL DA
75. Cozma Adrian-Felician PNL DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristea Andi-Lucian PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
79. Cristian Brian USR DA
80. Crîstici Ognean Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian PNL DA
82. Csép Éva-Andrea UDMR DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Damian Romulus-Marius PSD DA
86. Dancă Ionel PNL DA
87. Dămureanu Ringo AUR DA
88. Dehelean Silviu USR DA
89. Dinu Cristina-Elena PSD DA
90. Drancă Andrei-Iulian USR DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD -
94. Dumitru Florian-Emil PNL DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Enachi Raisa AUR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
100. Fălcoi Nicu USR DA
101. Fechet Mircea PNL DA
102. Feodor Silviu Minoritati DA
103. Feodorov Lucian AUR DA
104. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
105. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
106. Florea Oana-Consuela PSD DA
107. Flucuș Dumitru PNL DA
108. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
109. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
110. Furtună Mirela PSD DA
111. Gál Károly UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilă Anamaria AUR DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gheba Daniel-Sorin USR DA
116. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Giurgiu Adrian USR DA
122. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
123. Gliga Dumitrița PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
125. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
128. Gudu Michael PNL DA
129. Hajdu Gábor UDMR DA
130. Halici Nicușor PSD DA
131. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
132. Havârneanu Filip USR DA
133. Hărătău Elena PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
135. Horga Maria-Gabriela PNL DA
136. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
137. Huțu Alexandra PSD DA
138. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
139. Iancu Marius-Ionel PSD DA
140. Ibram Iusein Minoritati DA
141. Ichim Cristian-Paul USR DA
142. Ilie Victor USR DA
143. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ion Stelian-Cristian USR DA
146. Ionescu George PNL DA
147. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
148. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
149. Kelemen Attila UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kiss János PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
153. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
154. Könczei Csaba UDMR DA
155. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
156. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
157. Lasca Mihai Ioan AUR -
158. Lazăr Ion-Marian USR DA
159. Lazăr Teodor USR DA
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
162. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
163. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
164. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
165. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
166. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD DA
175. Mircea Florin PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR DA
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
185. Munteanu Remus PSD DA
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD DA
189. Nacov Gheorghe Minoritati DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Nagy Vasile AUR DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Năcuță Sorin PNL DA
194. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
195. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena USR DA
197. Neață Eugen PSD DA
198. Nechita Aurel PSD DA
199. Niță Nicu PSD DA
200. Olar Corneliu PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
203. Oteșanu Daniela PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana USR DA
205. Paladi George-Adrian PSD DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Panait Radu USR DA
208. Paraschiv Rodica PSD DA
209. Pavelescu Nicolae PSD DA
210. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
213. Piper-Savu Florin PSD DA
214. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
215. Plăiașu Gabriel PNL DA
216. Polak Tudor PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
218. Pop Darius AUR DA
219. Pop Rareș Tudor USR DA
220. Popa Alexandru PNL DA
221. Popa Radu Mihai PSD DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PSD DA
224. Popescu Pavel PNL DA
225. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
226. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
227. Popica Eduard-Andrei PSD DA
228. Predescu Ana-Loredana PSD DA
229. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
230. Presură Alexandra PSD DA
231. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
232. Prună Cristina-Mădălina USR DA
233. Prunean Alin-Costel USR DA
234. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
235. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
236. Rizea Cristina Camelia USR DA
237. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
238. Roman Florin-Claudiu PNL DA
239. Roman Nicolae AUR DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rujan Dumitru PNL DA
242. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
243. Salan Viorel PSD DA
244. Sandu Viorica PSD DA
245. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
246. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
247. Scripnic Lilian AUR DA
248. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
249. Seres Dénes UDMR DA
250. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
251. Simion George-Nicolae AUR DA
252. Simonis Alfred - Robert PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stancu Paul PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Vetuța PNL DA
258. Stângă George-Cătălin PNL DA
259. Stoian Maria PNL DA
260. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
261. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
262. Stoica Diana USR DA
263. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
264. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
265. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șandru Cosmin PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
270. Șerban Gianina AUR DA
271. Șimon Gheorghe PSD DA
272. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
273. Șoldan Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șovăială Constantin PNL DA
276. Ștefan Ion PNL DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tanasă Dan AUR DA
279. Tănase Antonel PNL DA
280. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
281. Tătaru Nelu PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
283. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
284. Terente Eugen USR DA
285. Thellmann Christine PNL DA
286. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
287. Tobă Francisc - DA
288. Toda Daniel-Liviu USR DA
289. Todosiu Beniamin USR DA
290. Toma Ilie PSD DA
291. Toma Vasilică PSD DA
292. Trăilă Cristina PNL DA
293. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
294. Tudorache Daniel PSD DA
295. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
296. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
297. Turcan Raluca PNL DA
298. Tușa Adriana Diana PSD DA
299. Tuță George-Cristian PNL DA
300. Țachianu Marian PSD DA
301. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
302. Țoiu Oana-Silvia USR DA
303. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
304. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
305. Varga Glad-Aurel PNL DA
306. Vexler Silviu Minoritati DA
307. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
308. Vîlceanu Dan PNL DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Wiener Adrian USR DA
311. Zakarias Zoltán UDMR DA
312. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 1 decembrie 2021, 21:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro