Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.02.2021 > 12:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 februarie 2021, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 56/2021 privind aprobarea plății cotizației anuale a României la bugetul Centrului European de Excelență dedicat gestionării civile a crizelor - European Center of Excellence for Civilian Crisis Management, precum și pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:312 100 89 53 32 20 16 2
- voturi pentru (DA):311 100 89 53 31 20 16 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
27. Banias Mircea Marius PNL DA
28. Barbu Costel PNL DA
29. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
30. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR DA
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buican Cristian PNL DA
50. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
51. Bulai Iulian USR DA
52. Bulai Oana-Gianina PSD DA
53. Burciu Cristina PNL DA
54. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda USR DA
56. Calista Mara-Daniela PNL DA
57. Calotă Florică Ică PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra USR DA
59. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
61. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
62. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
63. Chelaru Mircia AUR DA
64. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
65. Chichirău Cosette-Paula USR DA
66. Chira Claudiu-Martin PNL DA
67. Chirilă Virgil Alin PSD DA
68. Ciofu Cătălina PNL DA
69. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
70. Ciornei Radu Tudor USR DA
71. Ciubuc Ciprian AUR DA
72. Cîtea Vasile PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
74. Constantin Daniel PNL DA
75. Cozma Adrian-Felician PNL DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristea Andi-Lucian PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
79. Cristian Brian USR DA
80. Crîstici Ognean Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian PNL DA
82. Csép Éva-Andrea UDMR DA
83. Csoma Botond UDMR DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Damian Romulus-Marius PSD DA
86. Dancă Ionel PNL DA
87. Dămureanu Ringo AUR DA
88. Dehelean Silviu USR DA
89. Dinu Cristina-Elena PSD DA
90. Drancă Andrei-Iulian USR DA
91. Drulă Cătălin USR DA
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
94. Dumitru Florian-Emil PNL DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Enachi Raisa AUR DA
97. Farago Petru UDMR DA
98. Fădor Angelica PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
100. Fălcoi Nicu USR DA
101. Fechet Mircea PNL DA
102. Feodor Silviu Minoritati DA
103. Feodorov Lucian AUR DA
104. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
105. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
106. Florea Oana-Consuela PSD DA
107. Flucuș Dumitru PNL DA
108. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
109. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
110. Furtună Mirela PSD DA
111. Gál Károly UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
113. Gavrilă Anamaria AUR DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
115. Georgescu Nicolae PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin USR DA
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghiu Bogdan PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Giurgiu Adrian USR DA
123. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
124. Gliga Dumitrița PSD DA
125. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
126. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
129. Gudu Michael PNL DA
130. Hajdu Gábor UDMR DA
131. Halici Nicușor PSD DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
133. Havârneanu Filip USR DA
134. Hărătău Elena PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
136. Horga Maria-Gabriela PNL DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
138. Huțu Alexandra PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel PSD DA
141. Ibram Iusein Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul USR DA
143. Ilie Victor USR DA
144. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu George PNL DA
147. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
148. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
149. Kelemen Attila UDMR DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kiss János PNL DA
152. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
153. Könczei Csaba UDMR DA
154. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
156. Lasca Mihai Ioan AUR -
157. Lazăr Ion-Marian USR DA
158. Lazăr Teodor USR DA
159. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
162. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
163. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
164. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
165. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
166. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
167. Manta Claudiu PSD DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD DA
174. Mircea Florin PSD DA
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR DA
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Nagy Vasile AUR DA
191. Nassar Rodica PSD DA
192. Năcuță Sorin PNL DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
194. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
195. Neagu Denisa-Elena USR DA
196. Neață Eugen PSD DA
197. Niță Nicu PSD DA
198. Olar Corneliu PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
201. Oteșanu Daniela PSD DA
202. Özmen Oana-Marciana USR DA
203. Paladi George-Adrian PSD DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Panait Radu USR DA
206. Paraschiv Rodica PSD DA
207. Pavelescu Nicolae PSD DA
208. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
209. Pecingină Gheorghe PNL DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel PNL DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PSD DA
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei PSD DA
226. Predescu Ana-Loredana PSD DA
227. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
228. Presură Alexandra PSD DA
229. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina USR DA
231. Prunean Alin-Costel USR DA
232. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
233. Rafila Alexandru PSD DA
234. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
235. Rizea Cristina Camelia USR DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
237. Roman Florin-Claudiu PNL DA
238. Roman Nicolae AUR DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rujan Dumitru PNL DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
242. Salan Viorel PSD DA
243. Sandu Viorica PSD DA
244. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
245. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
246. Scripnic Lilian AUR DA
247. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
250. Simion George-Nicolae AUR DA
251. Simonis Alfred - Robert PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stancu Ionel Minoritati DA
254. Stancu Paul PSD DA
255. Stativă Irinel Ioan PSD DA
256. Stănescu Vetuța PNL DA
257. Stângă George-Cătălin PNL DA
258. Stoian Maria PNL DA
259. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
260. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
261. Stoica Diana USR DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șandru Cosmin PNL DA
268. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
269. Șerban Gianina AUR DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șișcu George PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
273. Șoldan Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șovăială Constantin PNL DA
276. Ștefan Ion PNL DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Tanasă Dan AUR DA
279. Tănase Antonel PNL DA
280. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
281. Tătaru Nelu PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
283. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
284. Terente Eugen USR DA
285. Thellmann Christine PNL DA
286. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
287. Tobă Francisc - DA
288. Toda Daniel-Liviu USR DA
289. Todosiu Beniamin USR DA
290. Toma Ilie PSD DA
291. Toma Vasilică PSD DA
292. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PSD DA
298. Tuță George-Cristian PNL DA
299. Țachianu Marian PSD DA
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
301. Țoiu Oana-Silvia USR DA
302. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
304. Varga Glad-Aurel PNL DA
305. Vexler Silviu Minoritati DA
306. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
307. Vîlceanu Dan PNL DA
308. Volosatîi Boris AUR DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Wiener Adrian USR DA
311. Zakarias Zoltán UDMR DA
312. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 3:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro