Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2007 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 martie 2007, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 844/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.37/2006 privind reorganizarea activității de protecție a plantelor și carantina fitosanitară
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:226 87 36 24 35 16 9 11 8
- voturi pentru (DA):224 85 36 24 35 16 9 11 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becșenescu Dumitru - DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Eserghep Gelil PRM DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Ilie Cristian PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PSD Abținere
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PC DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Mitrea Miron Tudor PSD DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu - DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Nițulescu Teodor PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Oprea Gabriel PSD DA
153. Ovidenie Costel - DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Păun Nicolae Minoritati DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Daniela PC DA
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Ionica Constanța PC DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Ion PNL DA
163. Pruteanu Vasile - DA
164. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
165. Pupeză Viorel PSD DA
166. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L DA
170. Radan Mihai Minoritati DA
171. Raicu Romeo Marius PD-L DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rușanu Dan Radu PNL DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sirețeanu Mihail PSD DA
188. Sóki Béla UDMR DA
189. Soporan Vasile Filip PSD DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stan Ion PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stoica Ion - DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tamás Sándor UDMR DA
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
203. Tărniceru Petru PSD DA
204. Teodorescu George Alin PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PNL DA
207. Todoran Pavel PSD DA
208. Toma Florentina Marilena PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL DA
210. Toró Tiberiu UDMR DA
211. Tudor Marcu PRM DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Țundrea Ioan PC DA
214. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
215. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
216. Ursărescu Dorinel PNL DA
217. Vainer Aurel Minoritati DA
218. Varga Attila UDMR DA
219. Vasile Aurelia PSD DA
220. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Cătălin PSD DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail - DA
226. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 16 octombrie 2019, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro